3. Суарес отпразнува новия контракт с два гола и качи Ливърпул на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Уругваецът се развихри за 3:1 над Кардиф

Ливърпул оглави временното класиране в английската Висша лига, след като постигна четвърти пореден успех.

Мърсисайдци победиха у дома с 3:1 Кардиф Сити в първия мач от XVII кръг на първенството, а с две попадения отново блесна Луис Суарес.

Уругваецът, който в навечерието на срещата подписа нов договор със своя клуб, откри резултата на „Анфийлд” в 25-ата минута, когато Джордън Хендерсън го намери в наказателното поле и той от воле реализира 18-ия си гол в Премиършип през сезона.

Десет минути по-късно Фелипе Коутиньо нацели гредата, а след още пет същото стори Джон Фланаган. Второто попадение на домакините обаче не закъсня и падна в 42-ата минута. Тогава Суарес изведе Рахийм Стърлинг на чиста позиция и младокът не сбърка – 2:0.

В последната минута на първото полувреме пък Луис Суарес вкара за втори път в срещата и оформи класическата преднина след техничен пас на Хендерсън.

Така голмайсторът на Ливърпул вече има поне по две попадения за своите в пет последователни шампионатни мача и общо 19 попадения в 13 мача. След почивката домакините понижиха оборотите и Кардиф се възползва.

В 58-ата минута Джордън Мътч намали резултата, но за повече гостите нямаха сили. Успехът на Ливърпул можеше да стане и още по-изразителен в 75-ата минута, когато удар на Суарес срещна гредата.

Така мърсисайдци оглавиха подреждането с 36 точки, като имат с една повече от Арсенал и с 3 от Челси преди лондонското дерби в понеделник вечер. Кардиф пък остана със 17 точки след 17 изиграни мача.

Във Франция: Оксер спря серията си от 4 загуби

След класика над участник в ШЛ

Артета не знае дали Рая ще играе в събота

Куп контузени в Арсенал преди Лестър

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични