3. Суонси взе скалпа и на Арсенал в дебюта на Мхитарян (ВИДЕО)

Суонси взе скалпа и на Арсенал в дебюта на Мхитарян (ВИДЕО)

"Топчиите" загубиха с 3:1 на "Либърти Стейдиъм"

Арсенал записа пореден неубедителен резултат в английската Висша лига през януари, след като в мач от 25-ия кръг на първенството "артилеристите" загубиха с 3:1 гостуването си на последния преди този кръг Суонси. "Лебедите" записаха втора поредна победа в Премър Лийг, след като преди седмица надделяха над друг гранд на Острова - Ливърпул.

Срещата на "Либърти Стейдиъм" премина доста равностойно през първата част, но без особени опасности и пред двете врати. В 33-та минута все пак Арсенал откри, след като Начо Монреал засече фалциарно центриране в наказателното поле.

Радостта на гостите трая по-малко от 60 секунди, след като в ответната атака Сам Клукас беше намерен в коридор в наказателното поле и стреля точно в близкия ъгъл на Чех.

След почивката Арсенал се опита веднага да си върне аванса, като след час игра на терена се появи и новото попълнение на "топчиите" Хенрик Мхитарян, но само минута след смяната Джордан Аю се възползва от фрапантна грешка на Чех, който не успя да изчисти с крак топката от наказателното поле и нападателят изведе "лебедите" напред.

Малко след това Суонси можеше да поведе и с 3:1, но удари на Аю и Нейтън Дайър не успяха да затруднят Петър Чех. В 83-та минута Рамзи стреля от разстояния, но ударът му мина встрани. Така се стигна до 86-та минута, когато Сам Клукас заби втория си гол във вратата на Арсенал и оформи крайното 3:1

Така Арсенал остана на шестата позиция в класирането с 42 точки и е вече на осем точки от зона Шампионска лига. Суонси пък изплува от дъното и дори се изкачи над чертата с 23 точки.

Треньорът на "росонерите" не е изцяло доволен от представянето на тима си

Ливърпул остава на върха след минимален успех над Палас като гост (ВИДЕО)

Жота вкара единственото попадение в мача

Конте: Не мисля, че Наполи заслужено е първи

Треньорът на партенопеите остава здраво стъпил на земята след силния старт в Серия А