3. Суонзи и Сити взеха по точка след 0:0 на "Либърти"

Суонзи и Сити взеха по точка след 0:0 на "Либърти"

Това бе 7-и пореден мач без успех за "лебедите"

Отборите на Суонзи и Манчестър Сити не излъчиха победител в мача помежду си, завършвайки наравно 0:0. Срещата се игра на стадион "Либърти" и бе от програмата на 36-ия кръг на английската Висша лига.

Гостите може би бяха с една идея по-активният от двата тима, но така и не успяха да превземат вратата на "лебедите". Още в 7-та минута Насри стреля извън наказателното поле, ала не улучи целта. Последва неточен шут на Пабло Ернандес от домакините, а след това и Мичу не намери очертанията.

По-съсредоточената игра на Суонзи продължи и в 27-ата минута Дайър намери Раутлидж в пеналта на гостите, но ударът му бе спасен от Джо Харт. След това Пабло и Чико също обстрелваха английския национал, ала неточно.

В последните 10 минути на полувремето обаче "гражданите" взеха инициативата и на свой ред опитаха да затруднят противниковата отбрана. Насри и Силва обаче не успяха да се разпишат и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част играта бе по-накъсана, а първата интересна ситуация дойде в 64-ата минута, когато Пабло Ернандес опита късмета си от средна дистанция, но неточно. Де Гузман също изтърва едно положение по-късно.

Сити пък отново бе по-активен в края на мача, ала пропуски на Джеко и Силва лишиха хората на Манчини от трите точки.

След равенството "гражданите" остават твърдо на 2-о място във временното класиране с актив от 72 точки, на 13 зад новия шампион Манчестър Юнайтед. Домакините от Суонзи пък са 9-и с 43 точки.

По италиански: Феновете на Дженоа и Сампдория се биха преди дербито