3. Суонзи попари надеждите на Арсенал за титла, Тотнъм изпусна шанса да оглави Висшата лига (+РЕПОРТАЖИ)

Нюкасъл остана в зоната на изпадащите

Надеждите на Арсенал да спечели първа титла от 12 години насам претърпяха сериозен удар, след като Суонзи обърна „артилеристите” на техния „Емирейтс”, за да спечели с 2:1 в 28-ия кръг на Висшата лига.

Джоел Кембъл плъзна в мрежата и даде аванс на домакините в 15-ата минута, като Арсенал изглежда настроен да съкрати изоставането си от лидера Лестър.

Суонзи, който беше без своя болен мениджър Франческо Гуидолин, обаче изравни в 32-ата минута чрез Уейн Рътлидж, който беше точен от наказателното поле.

Оливие Жиру и Алексис Санчес удариха напречната греда преди Ашли Уилямс да връхлети и да донесе решителната победа на Суонзи.

Тотнъм изпусна шанса да оглави класирането след загуба 0:1 от Уест Хем в лондонското дерби. Гол на Микейл Антонио донесе заслужения успех на „чуковете”.

Вратарят на Тотнъм Уго Лори пипна топката при силния удар с глава на Антонио при корнер, но недостатъчно, за да спаси.

Гостите спечелиха предишните си шест мача за първенство, но в сряда вечер демонстрираха бледо представяне. Хари Кейн изтърва най-добрата възможност за „шпорите”.

Уест Хем, който изигра мач повече, е на точка от четвъртия Манчестър Сити.

Нюкасъл остана в зоната на изпадащите във Висшата лига. Късен гол на швейцарския халф Джердан Шакири изкачи Стоук Сити до седмото място в класирането след 1:0 на „Британия”.

Стоук доминираше в по-голямата част от мача, но нито един от двата отбора успя да създаде чисто положение преди почивката.

Нюкасъл се подобри след нея, но изостана, когато удар на Шакири от 18 метра бе неспасяем за Роб Елиът.

Джак Бътланд спаси великолепно удар с глава на резервата Сейду Думбия, като „грънчарите” постигнаха третата си поредна победа.

Късен гол от свободен удар на Хуан Мата донесе минималната победа на Манчестър Юнайтед над Уотфорд, която изравни „червените дяволи” по точки с четвъртия Манчестър Сити.

Нападателят на Юнайтед Маркус Рашфорд беше кротък през първото полувреме, докато Одион Игало пропусна две отлични положения за Уотфорд.

Но домакините подобриха своята игра, когато Рашфорд и Антъни Марсиал си размениха местата и французинът спечели свободния удар, който Мата завъртя в мрежата.

Въпреки че Сити има мач по-малко, Юнайтед спечели четвърта поредна победа.