3. Суонзи се задуши срещу Арсенал с два автогола (ВИДЕО)

Суонзи се задуши срещу Арсенал с два автогола (ВИДЕО)

Хъл Сити се отлепи от дъното, Стоук Сити удари Съндърланд

Арсенал победи категорично Суонзи в двубой от 21-ия кръг на Висшата лига. Мачът, който се проведе на „Либърти стейдиъм”, завърши при резултат 4:0, като две от попаденията за лондончани бяха автоголове.

Това бе дебют за новия мениджър на „лебедите” Пол Клемент и трета поредна домакинска загуба за тима.

С този успех „топчиите” събра 44 точки и зае четвъртото място. Толкова има и Ливърпул на третото място. Суонзи има едва 15 и е на последното място.

Нападателят Оливие Жури откри резултата след асистенция на Месут Йозил в заключителните минути на първото полувреме. Френският национал се разписа в пети пореден мач – преди това той го направи срещу Уест Бромич (1:0), Кристъл Палас (2:0), Борнемут (3:3) и Престън (2:1). Това бе десетият му гол във всички турнири от началото на сезона.

При ситуацията за гола Жиру се контузи и поиска смяна, но остана до края на частта. Той започна и второто полувреме и бе заменен в 60-ата минута от Алекс Окслейд-Чембърлейн.

Отборът на Суонзи имаше претенции за дузпа в края на първите 45 минути, когато Ки падна в наказателното поле след контакт с Кошчелни. Съдията показа жълт картон на играча на домакините за симулация.

Следващите две попадения за гостите от Арсенал се случиха след злощастни рикошети в бранители на домакините. В 54-ата минута Алекс Айоби шутира, Джак Корк постави крака си на пътя на топката, но след това тя описа дъга и влетя във вратата.

При третия гол отново Айоби бе замесен. Той центрира остро в наказателното поле в 67-ата минута, където Ноутън отклони във вратата си – без никакви шансове за Фабиански да реагира по някакъв начин.

В 73-ата минута Алексис Санчес вкара четвъртия гол в мача. Окслейд-Чембърлейн проби по лявото крило и прати топката в наказателното поле, където бе Аарън Рамзи. Уейн Рутледж направи опит да избие, но прати точно към чилийския нападател, който само това и чакаше – прати неспасяемо топката в горния ъгъл.

След това Санчес бе сменен от Даниел Уелбек, което никак не се хареса на южноамериканеца. На пейката той се покри целия с якето си, седнал възможно най-далеч от мениджъра Арсен Венгер.

В друг мач от кръга, Хъл Сити постигна победа над Борнемут с 3:1 на КСОМ стейдиъм след обрат. Така, „тигрите” се отлепиха от дъното вече заемат 18-ото място с актив от 16 точки.

Това бе първи мач за мениджъра на Хъл Марко Силва във Висшата лига.

„Черешките” са на 11-ото място с 25 точки.

Съндърланд загуби от Стоук Сити на своя „Стейдиъм ъф лайт” с 1:3. „Черните котки” са предпоследни в класирането.

Победата за „грънчарите” осигуриха Марко Арнаутович, който бе точен на два пъти, и Питър Крауч. Точен за тима на Дейвид Мойс бе нападателят Джермейн Дефоу.

Чочев: Лудогорец можеше и да победи Виктория Пилзен

Вижте какво заяви Чочев след ремито в Лига Европа

Нападател на Лудогорец: Равенството е ок

Квадво Дуа коментира ремито с Виктория Пилзен в Лига Европа

Челси бие с 4:2 в Лига Европа (ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)