3. Суонзи спря Ливърпул при завръщането на Брендън Роджърс на "Либърти" (+ВИДЕО)

Суонзи спря Ливърпул при завръщането на Брендън Роджърс на "Либърти" (+ВИДЕО)

"Лебедите" и мърсисайдци направиха 0:0, Стърлинг удари греда, гол на Енрике бе отменен

Ливърпул не успя да победи Суонзи в завръщането на мениджъра Брендън Роджърс на „Либърти”. Пред над 20 000 зрители и дъждовно време двата тима не си отбелязаха гол в 13-ия кръг на Висшата лига. Рахим Стърлинг нацели греда през първата част, а гол на Хосе Енрике бе отменен заради засада.

Преди мача Луис Суарес имаше гол в 4 поредни мача от Висшата лига и водеше в голмайсторската листа на Висшата лига.

Стюарт Даунинг игра в този мач на непривичния за себе си пост на левия бек, а пред него на крилото действаше Хосе Енрике. Джордан Хендерсън също бе титуляр.

За Брендън Роджърс това бе първо завръщане на „Либърти”. Преди да поеме Ливърпул северноирландецът водеше точно „лебедите”. Същата бе и ситуацията за Джо Алън, който започна като титуляр за мърсисайдци срещу бившия си клуб.

Суонзи в типичния си стил, изграден от Брендън Роджърс, владееше повече топката в началото, а Ливърпул разчиташе на контраатаки.
Уейн Раутлидж първи бе близо до гола, но ударът му след пас на Пабло Ернандес бе избит с ръце от Пепе Рейна.

Гостите отвърнаха с бърза атака по фланга, Глен Джонсън центрира ниско отдясно, но Хосе Енрике засече странно с гърди почти от земята и прати покрай вратата в аут.

Глен Джонсън бе много активен по крилото, като дори опита да мине почти целия отбор на Суонзи с дрибъл, ала бе спрян от Ашли Уилямс. Пабло Ернандес пред другата врата опита да преодолее Рейна с техничен фалцов удар, но стреля на около половин метър встрани.

Капитанът Стивън Джерард сбърка ужасно след половин час, но Джонатан Де Гузман изигра много неправилно ситуацията и би много неточно, вместо да подаде към двама непокрити свои съотборници.

В 33-ата минута Ливърпул нацели греда. Отбито центриране от корнер попадна на крака на Рахим Стърлинг, но силният шут на младока разтресе напречната греда за късмет на домакините.

В тези минути „червените” упражниха натиск и  стигнаха до гол, но той бе отменен заради тънка засада на Хосе Енрике. Луис Суарес пусна хитър пас на далечната греда и испанецът засече в мрежата, но страничният рефер на секундата маркира засада. Въпреки протестите на Ливърпул, на телевизионните повторения по-скоро изглеждаше, че реферът е прав.

Уругвайската звезда на гостите Луис Суарес също изглеждаше опасно за съперника, но нямаше много възможности да промени хода на мача.

След почивката Михаел Лаудруп пусна корееца Ки, който добре комбинираше в предни позиции със съотборниците си, но завършващият пас и удар бяха това, което липсваше и на двата тима.

Удари на Суарес и Мичу бяха спасени с лекота от двамата вратари. Ранхел изпусна момента и спечели само корнер след рикошет.

Ашли Уилямс скочи най-високо при корнер, стреля с глава, но от голлинията Джо Алън изчисти.

Грешка на Стюарт Даунинг доведе до неприятен сблъсък между резервата Нейтън Дайър и вратаря Пепе Рейна, но и двамата продължиха игра.

Суарес и Стърлинг излязоха двама на един при бърза контра в 83-ата минута, но младият англичанин прояви липса на опит и сгреши финалния пас.

4 минути преди края Рейна спаси умело удар от пряк свободен удар на Ернандес. До края гол така и не падна и двете нули се запазиха.

В таблицата Ливърпул вече е 11-ти. Мърсисайдци имат 16 точки, с колкото могат да се похвалят още Фулъм и Стоук Сити. Суонзи вече е точка пред тези три тима на 9-то място със 17 пункта.