3. Супер Марио се завърна с гол, Интер надви Болоня с 3:0

Супер Марио се завърна с гол, Интер надви Болоня с 3:0

Интер запази лидерството в Италия

Интер победи гостуващия в Милано Болоня с 3:0 в мач от 32-я кръг на италианската Серия А. След кратката серия колебливи резултати в домашния шампионат „нерадзурите” не дадоха нова добра възможност на преследвачите си Рома и Милан да вземат критичен аванс в борбата за титлата в Италия. Марио Балотели се завърна в титулярния отбор на Интер след пререканията си с Жозе Мауриньо и оправда доверието с гол и редица опасни отигравания. Два гола за победата добави и Тиаго Мота.

Болоня започна със силни начални минути, но бързо бе затиснат от съперника в собствената си половина. Гостите започнаха двубоя с първото опасно положение. Адаилтон разтресе вратата на Сезар, след като спечели нарушение в единоборството си с Киву. Бразилският ветеран сам изпълни фаула, но единствено гредата бе останала между топката и вратарската мрежа. Две минути по-късно Даниеле Портанова се спъна в наказателното си поле, което предостави отлична възможност на Милито да изпробва уменията на противниковия вратар.
Интер продължи да пресира и в 11-ата минута Мота пропиля поредната добра възможност пред вратата на Вивиано. До средата на първото полувреме Болоня вече играеше с 10 души в защита. В 21-ата Пандев пусна добър пас към Мота, който стреля силно над вратата на гостите. Минути след това бразилецът се реваншира за слабата си ефективност пред вратата с впечатляващ нисък удар от 25 метра, с който препарира Вивиано за 1:0. Последваха още силни минути за шампионите. Милито на два пъти осъществи чудесни пасове за Станкович, Пандев и Балотели. Сърбинът стреля с глава, но не успя да намери целта, докато минута след това Пандев и Балотели се разминаха последователно с топката, след като тя премина свободно пред вратата на Болоня.
В 44-ата Балотели надбяга отбраната на Болоня и със свиреп удар преодоля Вивиано, но не и гредата. В последните секунди преди почивката нападателят, който след конфликта си с Жозе Мауриньо се завърна в първия отбор на Интер след шест мача на скамейката, отправи нов силен шут, който за пореден път бе париран от Вивиано.

В 52-ата минута обаче Балотели отбеляза така желания гол. Милито достави топката за младия нападател, който от 11 метра не сбърка и прокара кълбото покрай вратаря на Болоня за 2:0.  В следващите минути Интер умишлено успокои темпото и започна да привежда срещата към заключителната й фаза.

Тиаго Мота се отличи с втори гол в срещата, с който направи преднината на домакините класическа. В 85-ата минута след асистенция на Станкович на скорост Мота с нов силен удар покрай Вивиано сложи отличен завършек на добра атака на „нерадзурите”.

С 66 точки на върна в класирането Интернационале продължава да води с точка пред преследвачите си Рома и три пред градския си съперник Милан.

Интер – Болоня 3:0
1:0 Тиаго Мота 27’
2:0 Балотели 52’
3:0 Мота 85’

За Интер: Жулио Сезар, Сантон, Кордоба, Самуел, Киву, Станкович, Камбиасо (Крин – 86’), Тиаго Мота, Пандев (Снайдер – 69’), Милито (Мунтари – 87’), Балотели;

Наставник: Жозе Мауриньо;

За Болоня: Вивиано, Раджи, Портанова, Бритос, Лана, Буше, Мингацини (Касарини – 27’), Гуана, Модесто (Салайета – 46’), Адаилтон, Ди Вайо (Хименес – 80’);

Наставник: Франко Коломба;

Жълти картони: Лана (54’), Станкович (73’)

Рефер: Лука Банти;

Стадион: „Джузепе Меаца”

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1