3. СуперПипо се сбогува с Милан с победен гол в юбилейния си мач (видео)

СуперПипо се сбогува с Милан с победен гол в юбилейния си мач (видео)

Фиорентина и Каляри не си вкараха гол

Милан стигна до домакински обрат и успех с 2:1 срещу новака Новара в мач от последния, 38-ми кръг на италианската Серия „А”.

Двубоят на „Сан Сиро” бе последен с „червено-черния” екип за голяма част от „росонерите”, като например Филипо Индзаги, Алесандро Неста, Дженаро Гатузо, Кларънс Зеедорф и Марк ван Бомел, които ще напуснат Милан през лятото.

Затова и голът на Сантиаго Гарсия в полза на гостите, който падна в 20-ата минута бе повече от шокиращ за домакинските фенове, очакващи да се разделят с победа с някои от играчите, донесли им толкова много емоции през последното десетилетие.

Въпреки това обаче преди почивката Милан не успя да отговори на предизвикателството, ала след нея две от резервите на „росонерите” им донесоха успех.

В 56-ата минута Матийо Фламини, заменил контузилия се Боатенг още в 10-ата минута, се разписа след пас на Касано, а 10 минути по-късно на мястото на последния в игра се появи Филипо Индзаги и всички тифози на "Сан Сиро" станаха на крака за мач номер 300 с екипа на клуба за СуперПипо.

Той им се отблагодари в 82-ата минута, когато взриви трибуните със 126-ия си гол за клуба. Така Милан завърши с победа сезона и изпрати с успех голяма част от своите герои.

В друг двубой от кръга Фиорентина и Каляри не си вкараха гол в двубой без значение, състоял се във Флоренция.