3. Суперсблъсъци Ювентус - Байерн и Арсенал - Барса в осминафиналите на Шампионска лига

Челси отново ще се срещне с ПСЖ, добър жребий за Реал Мадрид и Манчестър Сити

Ювентус – Байерн Мюнхен и Арсенал – Барселона са най-тежките сблъсъци в осминафиналите на Шампионска лига. Това отреди жребият в Нион по пътя към финала в Милано през май. Специален гост бе легендата на Интер Хавиер Санети, който е посланик на финала през настоящата кампания.

Байерн и Юве за последно се срещнаха в четвъртфиналите през сезон 2012/13, когато баварците биха два пъти с по 2:0 и после спечелиха трофея на финала срещу Борусия (Дортмунд) на „Уембли”. Байерн няма загуба от Юве в последните пет сблъсъка, като спечели четири от тях.

Арсенал отново имаше малшанс да се натресе на Барселона. Актуалният европейски шампион отстрани „топчиите” в осминафиналите през сезон 2010/11 и четвъртфиналите през 2009/10. Барса победи Арсенал на финала през 2006 година в Париж с 2:1.

Челси и Пари Сен Жермен се срещат за трети пореден сезон. Челси бе победител след двата четвъртфинални мача през 2013/14, но миналия сезон ПСЖ взе реванш и продължи напред след сблъсък в осминафиналите с повече голове на чужд терен.

Любопитно е, че още първата изтеглена двойка бе Гент – Волфсбург. И двата отбора никога не са достигали до тази фаза и за първи път в историята си ще се борят един срещу друг. Това значи, че в Шампионска лига ще има нов четвъртфиналист този сезон.

Рюдигер хвали Ямал

Младата звезда на Барселона получи похвали от защитника на големия съперник Реал

Защитник на Селта пред дебют за Испания

Селекционерът на Испания Луис де ла Фуенте повика един дебютант в състава си

Мусиала отпадна от състава на Германия, дебютант го замества

Полузащитникът на Байерн Мюнхен Джамал Мусиала ще пропусне предстоящите мачове на Германия от Лигата на нациите

Ювентус гласи сензационен трансфер

Испанският защитник Серхио Рамос може да стане играч на италианския Ювентус

Легенда на Черно море: Може да уволним Загорчич

Легендата на Черно море Георги Кондов е убеден, че неговият любим клуб ще зарадва своите фенове и днес срещу Славия

Тухел е фаворит за нов треньор на Манчестър Юнайтед

Бившият треньор на Байерн Мюнхен Томас Тухел е водещ кандидат за мястото на мениджъра на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг