3. "Свраките" на Бенитес отмъкнаха точка от „Анфийлд” след частичен обрат (ВИДЕО)

"Свраките" на Бенитес отмъкнаха точка от „Анфийлд” след частичен обрат (ВИДЕО)

Нюкасъл запази шансове за оцеляване и спря победната серия на Ливърпул, Челси и Саутхемптън вкараха по 4 гола

Ливърпул пропиля аванс от два чисти гола на почивката и взе само точка след 2:2 у дома срещу борещия се за оцеляване тим на Нюкасъл.

Срещата от XXXV кръг на Висшата лига се игра пред 43 837 зрители и започна чудесно за домакините, но техният бивш наставник Рафаел Бенитес успя да мотивира гостите на почивката.

Иначе те инкасираха попадение още във втората минута на мача, когато след един бързо изпълнен свободен удар Алберто Морено намери Даниел Стъридж в пеналта.

Английският национал овладя елегантно на гърди и успя да прати топката в мрежата, макар около него да имаше двама бранители на „свраките”.

В 30-ата минута отново Морено подаде към Адам Лалана и той даде аванс от две попадения на мърсисайдци, които се запазиха до почивката.

След нея обаче гостите излязоха преобразени и още в 48-ата минута Папис Сисе засече с глава центриране на Върдан Анита – 1:2.

Изравнителното попадение пък бе дело на Джак Колбак и дойде след лек рикошет, но бе напълно достатъчно за точка на Нюкасъл.

Благодарение на нея „свраките” вече имат 30 и са само на една от първия спасяващ се Норич, който обаче е с мач по-малко. Ливърпул пък е с 55 в своя актив, докато шампионът Челси вече има 47.

Лондончани рабиха новака Борнемут с 4:1 като гости, а с две попадения се отличи Еден Азар, който не се бе разписвал този сезон във Висшата лига. Три от асистенциите пък бяха дело на Франсеск Фабрегас, който изигра страхотен мач.

Саутхемптън също вкара четири попадения при визитата си на вече изпадналия Астън Вила, приключила с общо шест гола, докато по-рано през деня Манчестър Сити би с 4:0 Стоук Сити.