3. "Свраките" помрачиха още повече сезона на Челси и отлетяха с точка от "Стамфорд Бридж" (видео)

Гостуващия тим на Нюкасъл се добра до равенството в мача срещу "сините" от Лондон секунди преди последния съдийски сигнал

Отборът на Нюкасъл направи края на сезона за Челси още по-неприятен, след като в днешния мач между двата отбора от 37-ия кръг на английската Висша лига, „свраките” достигнаха до късно попадение на „Стамфорд Бридж”, което оформи крайното 2:2 в сблъсъка. Резултатът бе 1:1 до заключителните десет минути, а Челси, който бе малко по-активен от своя съперник, все пак достигна до втори гол чрез Алекс. Така по всичко личеше, че „сините” ще се доберат до успеха, но Стивън Тейлър още не бе казал последната си дума и след центриране в наказателното поле успя с глава да донесе точката на тима си.

Челси започна срещата по възможно най-добрия начин. Домакините водеха с 1:0 още във втората минута на мача. Франк Лампард центрира от ъглов удар, Фернандо Торес отклони с глава топката, а тя попадна в Бранислав Иванович, който бе непокрит и я вкара в мрежата на Тим Крул.

Радостта на „сините” обаче не продължи дълго. В 10-ата минута „свраките” получиха възможността да изпълнят пряк свободен удар. С отговорността се нагърби Райън Тейлър, който изпълни нарушението. Кълбото срещна тялото на Хонас Гутиерес и заблуди Петър Чех, който вече се беше хвърлил в левия си ъгъл. Топката влетя в дясната част на вратата и по този начин равенството бе възстановено.

До почивката най-чистите възможности за Челси бяха пропиляни от Алекс и Бранислав Иванович. За Нюкасъл пък гол можеха да отбележат Дани Симпсън и Райън Тейлър. До края на първата част обаче попадение не падна и така краят на първите 45 минути дойде при равенство 1:1.

Второто полувреме бе равностойно, а първият вълнуващ момент се откри пред Анелка в 49-ата минута. Французинът обаче не успя да намери рамките на вратата. Активните действия на Челси продължиха, но и Нюкасъл имаше своите шансове, които обаче бяха пропиляни от Райън Тейлър, Хонас Гутиерес и Джоуи Бартън.

В 83-ата минута домакините достигнаха до толкова търсения гол. Точен за тима на Карло Анчелоти бе Алекс, който се разписа с глава. До последния съдийски сигнал Челси се стремеше да запази преднината си и се бранеше добре до 92-ата минута, когато дойде моментът на Стивън Тейлър. Топката бе центрирана от корнер и попадна на главата на Нийл Рейнджър, който намери Тейлър. Бранителят преодоля Петър Чех и смълча „Стамфорд Бридж”, носейки точката на тима си.

След равенството отборът на Челси продължава да е на втората позиция със 71 точки, като пропусна отлична възможноста да си осигури завършването на втората позиция още в този кръг. В момента играчите на Карло Анчелоти са на четири точки пред третия Арсенал, който обаче е с мач по-малко. Нюкасъл пък заема 12-ото място с 45.

Челси 2:2 Нюкасъл
2’ 1:0 Иванович
10’ 1:1 Гутиерес
83’ 2:1 Алекс
90+2’ 2:2 С. Тейлър

Стадион: „Стамфорд Бридж”

Главен съдия: Лий Мейсън

Жълти картони: Тери, Рамирес, Лампард, Иванович (Челси); Симпсън, Енрике (Нюкасъл)