3. Така се излиза от криза! Кристъл Палас шокира шампиона (РЕЗУЛТАТИ И ВИДЕО)

Така се излиза от криза! Кристъл Палас шокира шампиона (РЕЗУЛТАТИ И ВИДЕО)

Челси се отдалечи на 9 точки от защита на титлата

Кристъл Палас приключи серията си от поредни загуби. Играчите на Рой Ходжсън записаха победа след 7 поредни поражения във Висшта лига без вкаран гол.

И не само това - първата победа дойде с 2:1 срещу шампиона Челси на "Селхърст Парк". Лондонското дерби беше много напрегнато за двата клуба, но домакините си заслужиха успеха със сърцата игра и множество голови положения пред противниковата врата.

Резултатът беше открит по много любопитен начин. След серия рикошети Сесар Аспиликуета си отбеляза автогол като преди това с топката игра Йоан Кабай.

Челси обаче много бързо изравни. Това се случи в 18-та минута, когато Тимуе Бакайоко реализира с глава след центриране от корнер на Сеск Фабрегас.

В последната минута на първото полувреме Вилфред Заха вкара безценно попадение. Бързоногият англичанин, който се принуди да играе като централен нападател, мина като на парад през защитата на гостите и вкара технично.

През второто полувреме Челси имаше своите шансове да стигне поне до равенство, но играчите на Антонио Конте ги пропиляха. Фабрегас удари греда в 50-таминута с далечен шут. В последните 10-ина минути на мача Палас на няколко пъти можеше да вкара 3-ти гол, но Заха и Ван Аанхолт изпуснаха.

Кристъл Палас остава на последната позиция в таблицата, но скъси разстоянието със спасителния  бряг. Челси остава с 13 точки на 4-та позиция и на 9 от водача Ман Сити.