3. Тен Хаг чете конско на...медиите

Тен Хаг чете конско на...медиите

Мениджърът на Юнайтед бесен след публикации за мача с Ковънтри

Ерик тен Хаг, мениджърът на Манчестър Юнайтед, даде да се разбере, че не е доволен от публикациите в медиите след трудната победа над Ковънтри с дузпи от полуфиналите за ФА Къп. Нидерландският специалист се разграничи от критиките на Острова, въпреки че отборът му водеше с 3:0, но допусна изравняване и бе близо дори да загуби, ако не бе отменения гол в 120-ата минута за тима от Чемпиъншип.

“Попитахте ме и след мача в неделя дали случилото се позорно, но аз смятам, че позорна е реакцията на медиите. Футболът на топ ниво значи резултати, а ние стигнахме до финала и го заслужихме не само в този, но и в останалите мачове. Загубихме контрол за 20 минути, имахме и лош късмет. Стана 2:3, след това 3:3, в края пък имахме голям късмет, което също е ясно. Дузпите бяха много добри от наша страна и стигнахме до финала, което е огромно постижение. Да достигнеш два пъти за две години до финала е великолепно постижение за мен като мениджър, стигам до финал за купата в четири последователни сезона,” заяви мениджърът на Юнайтед.