3. Тевес - Уигън 3:0

Тевес - Уигън 3:0

Само за 12 минути аржентинецът съкруши Латикс

Аржентинската суперзвезда на Манчестър Сити Карлос Тевес се превърна в герой за своя тим при успеха над Уигън с 3:0 пред 43 534 зрители на „Сити ъф Манчестър”.

Нападателят реализира втория си хеттрик от началото на кампанията и вече има 25 гола във всички турнири (19 във Висшата лига). Това стана между 72-ата и 84-ата минута на срещата, а в 56-ата Уигън остана с 10 човека на терена след червен картон на Гари Колдуел.

С този успех отборът на Роберто Манчини вече диша във врата на Тотнъм в битката за 4-ото място. „Гражданите” са 5-и с 36 точки, а 2 зад „шпорите”, но Тевес и компания имат мач по-малко.

Българският национал Мартин Петров отново не бе в групата на Манчини, тъй като лекува контузия. Уигън пък записа 7 загуба в последните си 12 мача и отборът на Роберто Мартинес е на 16-а позиция с 31 точки.

През първата част Сити бяха по-добрият отбор на терена. Тевес и Адебайор постоянно тормозеха защитата на Латикс, а вратарят Стойкович имаше много работа. За гостите единствено Родайега се опитваше да направи нещо пред Гивън, но усилията му останаха безрезултатни.

Все пак първите 45 минути завършиха при нулево равенство и развръзката остана за второто полувреме.

В началото на втората част Сити продължи да бъде по-активният отбор на терена. Гостите обаче изпуснаха два добри шанса - Родайега и Морено обаче не бяха точни.

Развръзката дойде в 56-ата минута, когато Колдуел влезе грубо в краката на Тевес и получи директен червен картон. Останали с 10 души на терена играчите на Мартинес рухнаха.

В 72-ата минута Виера даде пас зад гърба на защитата, Стойкович не се намеси по най-добрия начин и Тевес откри резултата. В ситуацията Адебайор игра опасно срещу вратаря на Уигън, но реферът не отсъди нарушение.

Две минути по-късно Гаридо центрира в наказателното поле, Компани продължи с пета и аржентинецът се направи 2:0. Рециталът на Карлитос обаче не бе свършил. В 84-ата минута нападателят премина един защитник на Латикс и с много хубав удар реализира своя хеттрик, правейки преднината на Сити класическа.

До края Белами можеше да вкара четвърти гол, но не бе точен.

Това бе едва втора победа за Сити над Уигън в последните 10 мача между двата отбора. Тя обаче дойде в много подходящ момент за „гражданите”.