3. „Тигрите” нанесоха второ поражение на Манчини в Премиършип - 2:1

„Тигрите” нанесоха второ поражение на Манчини в Премиършип - 2:1

Мартин Петров игра 5 минути за „гражданите”, Адам Джонсън с дебют за Ман Сити

Отборът на Хъл Сити постигна зарадва верните си фенове на „Кей Си Стейдиъм” със страхотна победа с 2:1 над амбициозния Манчестър Сити в срещата между двата отбора от 25-ия кръг на английската Висша лига. За „тигрите” първия си гол в елита отбеляза Жози Алтидоре, а Боатенг направи 2:0 с едно от редките си попадения. В редиците на гостите пък на резервната скамейка бе българският национал Мартин Петров, който влезе в игра 5 минути преди края, а дебют за „гражданите” направи Адам Джонсън, който бе привлечен от Мидълзбро в последния ден от зимния трансферен прозорец.

Срещата започна равностойно и в началните минути двата отбора си размениха по няколко атаки, но гостите нямаха късмет. Първо удар на Адебайор бе спасен от Майхил, а малко по-късно удар на Сабалета премина над вратата.

Така се стигна до 30-ата минута, когато при първата си по-опасна атака Хъл успя да стигне до откриване на резултата. Венегор оф Хеселинк свали с глава една топка към Жози Алтидоре, който от движение разстреля Шей Гивън за 1:0, вкарвайки първия си гол във Висшата лига. До края на полувремето Сити потърси изравнителното попадение, но не стигна до нищо по-опасно пред вратата на „тигрите”.

Гостите започнаха по-активно втората част, но въпреки това допуснаха гол още в 53-ата минута. Коло Туре не успя да изчисти добре една центрирана топка и я прати на крака на Джордж Боатенг, който изстреля истинска бомба покрай Шей Гивън за 2:0. Само 5 минути по-късно Емануел Адебайор върна едно попадение за „гражданите”, след като се оказа най-съобразителен в полето на домакините и отблизо прониза Майхил за 2:1.

Оттук до края на срещата Ман Сити се хвърли в отчаян натиск, а на терена се появиха новото попълнение от Мидълзбро Адам Джонсън и българинът Мартин Петров, но и това не помогна на възпитаниците на Роберто Манчини да стигнат до изравнително попадение. Джонсън, Тевес и Сабалета направиха пропуски за „гражданите” и така резултатът остана непроменен.

След този мач Ман Сити и Мартин Петров заемат 6-ото място в класирането с актив от 41 точки, на 3 зад заветното 4-о място и с два мача по-малко от Ливърпул, който заема последната квота за Шампионската лига. Хъл пък вече е 14-и с актив то 24 точки, на 3 от опасната зона.