3. ТИТЛАТА СЕ ОТЛАГА! Ливърпул взе само точка от Евертън в дербито

ТИТЛАТА СЕ ОТЛАГА! Ливърпул взе само точка от Евертън в дербито

"Карамелите" бяха близо до успеха, но гредата спаси тима на Юрген Клоп в края на двубоя

Мърсисайдското дерби между Евертън и Ливърпул остана без победител, след като двата тима завършиха при резултат 0:0 в първия си мач след принудителната пауза заради пандемията. Двубоят на „Гудисън Парк“ бе много равностоен, но „карамелите“ могат да съжаляват повече за равенството, тъй като в 80-ата минута домакините бяха много близо до попадение, но Том Дейвис нацели гредата. Така Ливърпул се доближи на 4 точки от титлата – „червените“ са лидери във Висшата лига с 83 точки, на 23 от Манчестър Сити. Евертън се изравни по точки (38) с 12-ия Нюкасъл.

Домакините започнаха добре двубоя на „Гудисън Парк“ и в 4-ата минута Ричарлисон нанесе опасен удар по диагонала към долния ляв ъгъл, но топката мина покрай гредата, а Калвърт-Люин не стигна навреме да направи добавка.

Минамино отправи първия изстрел към вратата на „карамелите“, но шутът на японеца бе доста неточен.

Играта бе равностойна, като нито един от двата тима не предприемаше излишни рискове в офанзивен план.

Центриране на Александър-Арнолд в 30-ата бе засечено с глава от Матип, но отново без нужната прецизност.

Четири по-късно Минамино открадна топка в центъра и даде начало на перспективна атака за „червените“, която обаче в крайна сметка бе завършена с удар в аут на Фирмино.

Отличен удар отправи Трент Александър-Арнолд от фаул в 41-ата, пращайки топката в долния десен ъгъл, но Пикфорд внимаваше и улови.

Малко преди почивката Милнър получи контузия и бе заменен принудително, като на негово място влезе Джо Гомес.

Най-чистото положение за Евертън от началото на двубоя се откри в 61-ата минута. Калвърт-Люин намери Ричарлисон в предни позиции, бразилецът нахлу отдясно в пеналта, но бе притиснат от Ван Дайк и не съумя да отправи точен удар към вратата.

В 80-ата минута Ричарлисон центрира отдясно, Ван Дайк не покри добре Калвърт-Люин, който технично с пета отклони към вратата, Алисон успя да избие, а влезлият на скорост Том Дейвис прати в десния страничен стълб при добавката. Бранител на Ливърпул изби в корнер, а след неговото изпълнение Калвърт-Люин направи нов пропуск, като не успя да насочи с глава от няколко метра.

В добавеното време Фабиньо пробва директен изстрел от фаул, но Пикфорд запази мрежата си суха.

Валенсия най-накрая дочака победа в Ла Лига (ВИДЕО)

"Прилепите" надвиха с 2:0 Жирона като домакин

ОБЗОР: Айнтрахт в топ 3 на Бундеслигата (ВИДЕО)