3. Торес пак без гол, но с 2 асистенции за 2:0 срещу Леверкузен (видео+снимки)

Торес пак без гол, но с 2 асистенции за 2:0 срещу Леверкузен (видео+снимки)

Давид Луис и новото попълнение Хуан Мата донесоха първа победа на Челси в груповата фаза

Челси започна с победа участието си в груповата фаза на Шампионската лига. Въпреки отсъствието на ключови играчи тази вечер срещу Байер Леверкузен, лондончани стигнаха до труден успех с 2:0. Головете отбелязаха Давид Луис и Хуан мата, а Фернандо Торес пак не намери мрежата, но се отчете с 2 асистенции.

Мениджърът на Челси Андре Вияш-Боаш направи няколко важни промени в състава си тази вечер. Той остави извън състава опитните лидери на отбора Джон Тери, Франк Лампард и Никола Анелка, за да ги запази за изключително важния сблъсък в Премиършип с Манчестър Юнайтед в неделя на „Олд Трафорд”.

На „Стамфорд Бридж” се завърна Михаел Балак, който бе топло посрещнат от публиката в Лондон. Леверкузен вкара гол още в 3-ата минута, когато Симон Ролфес засече едно центриране от корнер. Попадението обаче бе отменено заради нарушение срещу Фернандо Торес, който днес отново бе титуляр въпреки думите си през седмицата, че съотборниците му са „стари и бавни”.

Само 60 секунди по-късно гол на Челси бе отменен по идентичен начин. Торес намери мрежата, но голът не беше зачетен, защото Мейрелеш ненужно докосна топката и бе маркирана засада. На повторенията се видя, че португалецът не е играл с топката и домакините определено имат от какво да се оплачат.

Освен тези два инфарктни момента първата част премина при изненадващо скучно представление от страна на двата тима. „Аспирините” се бяха затворили добре в защита, а Мата, Стъридж и Торес безуспешно опитваха да разбият стената пред себе си. Гостите разчитаха на бързи контраатаки и качествата на своя голмайстор Щефан Кислинг. До почивката нулевото реми се запази.

Второто полувреме се развиваше по същия начин. Челси натискаше, но не стигаше до чисти голови положения. Даниел Стъридж, който вкара феноменален гол срещу Съндърланд през уикенда, бе най-активен за „сините”. Фернандо Торес също опитваше да намери отново головата си форма, но отиграванията му не бяха на ниво.

„Ел Ниньо” със сигурност притежава необходимите качества да играе на топ ниво и го показа 67-ата минута. Първото попадение в мача не беше негово дело, но асистенцията му беше великолепна. При едно центриране отляво, испанецът реши да не стреля, а чукна прецизно към връхлитащия Давид Луис, който отсрами нападателите на англичаните и с премерен удар намери далечния долен ъгъл на Лено.

Челси потърси и втори гол, но резервата Анелка и новото попълнение Хуан Мата не можаха да преодолеят стража на гостите на няколко пъти. Испанецът обаче направи това след асистенция на своя сънародник Торес в последната минута на мача. Фернандо Торес изработи гола. Той преодоля прекия си пазач, излезе сам срещу Лено, но реши да не играе егоистично и пусна на празна врата към Хуан Мата, който вкара първия си гол тази вечер и общо втори за Челси откакто пристигна на „Стамфорд Бридж”.

Секунди по-късно реферът узакони победата на лондончани, които започват с големи надежди поредната година, в която се надяват да изпълнят мечтата на Роман Абрамович за триумф в Шампионската лига.

В другия мач от тази група “E” белгийският Генк и Валенсия не можаха да си вкарат гол и завършиха 0:0. И двата тима играха за победа, но нямаха шанс пред гола.

Най-много удобни положения се откриха пред Роберто Солдадо, който само преди две седмици наниза 4 гола в мрежата на Сантандер. Тази вечер стрелецът нямаше головият шанс от този мач и не можа да прониже нито веднъж мрежата на Генк.

Така Челси оглави класирането в група “E” с 3 точки, Генк и Валенсия поделят второто място с по една, а Байер Леверкузен е на дъното без точка. На 28 септември Челси гостува на Валенсия, а „аспирините” са домакини на Генк.