3. Торес се развихри с два гола, Челси наказа Шалке с 3:0 в Гелзенкирхен (ВИДЕО)

Торес се развихри с два гола, Челси наказа Шалке с 3:0 в Гелзенкирхен (ВИДЕО)

Хлапето беше най-добрият на "Фелтинс Арена" в своя мач №100 като титуляр за Челси, Еден Азар добави късен трети гол

Фернандо Торес избухна в своя мач №100 като титуляр за Челси и вкара два гола при успеха с 3:0 като гост на Шалке в Група „Е” на Шампионска лига. Хлапето вкара по един гол в двете полувремена, а Азар добави трети в края.

В другия мач от групата Стуяа се добра до 1:1 срещу Базел на "Арена Национал" в Букурещ. Така Челси и Шалке водят с по 6 точки, Базел има 4, а Стяуа спечели първа точка и остава на четвъртото място.

Челси започна много силно на „Фелтинс Арена” и след избит удар на Торес поведе още в 5-ата минута.

Лампард центрира, Иванович отклони към далечната греда и там Фернандо Торес дебнеше, за да насочи в мрежата за 1:0.

Лампард опита да вкара на Хилдебранд от 40 метра след лошо изчистване на стража, който поправи грешката и лови.

С напредване на първата част лондончани се прибраха в своята половина, а Шалке се настани в половината на съперника, но без да създава много положения.

Аого накара Чех да избива неубедително, а после вратарят изби силен удар на Кевин-Принс Боатенг под гредата. Последваха нови опасности и Нойщетер накара Чех да спасява. Поредният корнер донесе грандиозно меле, но Клеменс с петичка прати в аут, докато трибуните се развълнуваха, усещайки нестабилността на гостите.

В началото на втората част „миньорите” искаха дузпа за игра с ръка на Гари Кейхил при центриране на Дракслер, но реферът Виктор Касай замълча.

Торес скочи най-високо при центриране на Лампард от пряк свободен удар и с глава параболично насочи към вратата, но топката кацна на горната греда.

Англичаните решиха мача в 68-ата минута. Еден Азар отне в половината на Шалке, намери Оскар, който финтира Джоунс и пусна за свободния Торес, а испанецът заобиколи вратаря и на празна врата покачи на 2:0.

Вторият гол пречупи Шалке и до края Челси правеше каквото поиска. Три минути преди края Азар подхвана нова контра, Рамиреш му върна, белгиецът залъга, че ще подава на Торес, но сам влезе в наказателното поле и направи 3:0 в далечния ъгъл.