3. Торес вкара два пъти на Реал и класира Атлетико за полуфиналите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Торес вкара два пъти на Реал и класира Атлетико за полуфиналите (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Дюшекчиите” стигнаха до 2:2 на „Бернабеу”

Атлетико (Мадрид) се класира за полуфиналите на турнира за Купата на краля в Испания, след като завърши наравно 2:2 визитата си на градския съперник Реал и така продължи напред с общ резултат 4:2.

Преди началото на голямото дерби Кристиано Роналдо показа на стадион „Сантяго Бернабеу” спечелената преди броени дни „Златна топка”, но един друг футболист се превърна в грой на вечерта.

Завърналият се при „дюшекчиите” Фернандо Торес поведе атаката на гостите и откри резултата още в 49-ата секунда. Тогава Антоан Гризман се измъкна от Пепе и намери непокрития в пеналта нападател, за да може Хлапето с прецизен удар в горния ъгъл да открие резултата – 1:0.

Попадението на Торес бе първо за него с екипа на Атлетико от месец май на 2007 година, когато той се разписа на два пъти при успеха над Химнастик.

Реал (Мадрид) отговори с натиск, който доведе до резултат в 20-ата минута. Тогава вратарят на гостите Ян Облак излезе неразчетено и топката стигна до Серхио Рамос, който без затруднения изравни – 1:1.

Малко по-късно Кристиано Роналдо бе близо до гол, но Марио Суарес с шпагат изчисти от голлинията. До края на полувремето „Белия балет” продължи да доминира, но така и не стигна до чисто положение.

След почивката обаче сценарията от първата част се повтори и Торес вкара след едва 40 секунди игра. Отново Гризман, който се възползва от грешка на Серхио Рамос, асистира на Хлапето за 2:1.

Впоследствие домакините отново натиснаха и пак стигнаха до изравняване. Този път Кристиано Роналдо възстанови статуквото, разписвайки се с глава в 54-ата минута след пас на Гарет Бейл – 2:2.

След това Пепе получи травма и бе заменен принудително, а Торес бе заменен от Диего Симеоне. В 68-ата минута Карим Бензема можеше да даде надежди на Реал, но пропусна от близо, а в добавеното време и Иско се отличи с пропуск.

Така Атлетико (Мадрид) се класира за полуфиналите, където очаква победителя от сблъсъка между Елче и Барселона.