3. Торино шокира Лацио на "Олимпико", Илич герой за "биковете"(ВИДЕО)

Торино шокира Лацио на "Олимпико", Илич герой за "биковете"(ВИДЕО)

Римският тим загуби с 0:1 у дома

Торино се наложи с 1:0 над Лацио на „Стадио Олимпико“ в двубой от 31-ия кръг от италианската Серия А. Единственото попадения в мача бе дело на Иван Илич в 41-ата минута. Така Торино сложи край на серията от четири поредни победи в Серия А.

Двубоят започна с мигновен натиск на домакините. Още встъпителните секунди на срещата Матиа Закани бе намерен в наказателното поле на Торино, но ударът на футболиста на Лацио бе отразен от Ваня Милинкович-Савич.

В 13-ата минута футболистите на Лацио имаха претенции за дузпа, когато Елсеид Хъсай бе повален в наказателното поле от играч на Торино, но арбитърът направи знак, че играта трябва да продължи.

След центриране в наказателното поле на Лацио в 20-ата минута, Неманя Радонич засече с глава към десния ъгъл на вратата, но Иван Проведел направи впечатляващо спасяване.

Никола Влашич комбинира с Иван Илич, който в 41-ата минута шутира от около 30 метра, а Иван Проведел изби топката в собствената си врата и по този начин Торино излезе напред в резултата.

В 54-ата минута в игра влезе Чиро Имобиле, който преди броени дни претърпя тежка катастрофа, като влезе на мястото на Педро.

Неманя Радонич шутира от далечно разстояние в 57-ата минута, но този път Проведел бе далеч по-сигурен и отрази.

Торино имаше възможност да удвои аванса си в 87-ата минута, когато Антонио Санабрия шутира от близко разстояние, но бранител на Лацио се оказа последна преграда пред гола.