3. Торино шокира Милан и ги остави далеч от върха в Серия А (ВИДЕО)

Торино шокира Милан и ги остави далеч от върха в Серия А (ВИДЕО)

"Росонерите" вече изостават с 6 точки от лидера Наполи

Милан загуби гостуването си на Торино от 12-ия кръг в Серия А. "Росонерите" допуснаха поражение с 1:2 след като получиха две попадения в рамките на 120 секунди.

Още в началните минути Леао получи пас от дълбочина, но с по-слабия си ляв крак португалецът нанесе доста лош изстрел. Две-три минути по-късно Диас получи пас между защитата на Торо и веднага намери Леао, който от чиста позиция нанесе втори пореден много лош удар, дори ненамирайки рамката на пазената от Милинкович-Савич врата.

След лошите първи минути "биковете" се окопитиха и пробваха на два пъти рефлекса на Татарушану, но румънският вратар не поддаде при ударите на Пелегри и Схурс.

В 35-ата минута торинци взеха аванс в резултата. Точен бе Кофи Джиджи, засичайки с глава превъзходно центриране от фал.

Само 120 секунди след това Пелегри и Миранчук приспаха с бърза комбинация цялата отбрана на "росонерите" и руснакът с удар по диагонала удвои.

Наставникът на миланския гранд Стефано Пиоли предприе три промени на почивката. Специалистът замени звездата на тима Рафаел Леао, както и Браим Диас и Пиер Калулу. В игра влязоха Сержиньо Дест, Анте Ребич и Шарле Де Кетеларе.

Именно Ребич пусна прострелен пас в малкото наказателно поле почти веднага след началото на вторите 45 минути, но трима негови съотборници не успяха да засекат. Дест пък опита да изненада Милинкович-Савич с изстрел от дистанция, но топката бе малко по-висока от нужното.

В средата на полувремето Милан успя да намали. При една дълга топка към Месиас изглеждаше, че Бонджорно ще се справи, но Милинкович-Савич излезе абсолютно безсмислено от голлинията си, а бразилецът се възползва от това, отне топката и я прати в полупразната врата на сърбина.

Така Милан вече е на 6 точки от лидера Наполи и има 26 точки, докато Торино е 9-ти с 17 точки.