3. Торино сломи Удинезе и им донесе първа загуба за сезона (ВИДЕО)

Торино сломи Удинезе и им донесе първа загуба за сезона (ВИДЕО)

Удине допусна поражение с 1:2 на "Дачия Арена"

Торино нанесе първа домакинска загуба на Удинезе, след като надделя на “Дачия арена” с 2:1 в мач от 11-ия кръг на Серия А.

Гостите започнаха по-добре двубоя и можеха да поведат още в 13-ата минута, когато Саша Лукич стреля опасно до гредата. В следващата минута обаче Алексей Миранчук прати топката към Ола Айна в наказателното поле и той откри резултата за 1:0.

Домакините обаче вдигнаха темпото и Деулофеу пропусна отлична възможност за попадение само пет минути по-късно. Именнно испанецът се възползва от сериозна грешка в отбраната на Торино в 26-ата минута и възстанови равенството за 1:1. До края на полувремето двата тима си размениха по още едно добро положение за гол, но добри намеси на вратарите не позволиха нови голове.

След почивката футболистите на Удинезе заиграха по-добре и постепенно налагаха своя ритъм в търсене на пълен обрат. Противно на логиката обаче в 69-ата минута Радонич намери Пелегри и той шутира в десния ъгъл за 1:2 в полза на гостите.

До края на двубоя “фриуланите” отново опитаха да наложат натиск, но така и не успяха да се доберат поне до изравнително попадение. Въпреки загубата Удинезе се намира на шестото място в класирането с 21 точки. Торино е само три места по-надолу с 14 точки.