3. Торино сложи край на фантастичната серия на Рома (ВИДЕО)

Торино сложи край на фантастичната серия на Рома (ВИДЕО)

"Биковете" заслужиха напълно точката за 1:1 на "Олимпико", Рома за първи път загуби точки след 10 победи

Историческата победна серия на Рома в Серия А намери своя край на „Олимпико” в Торино. „Биковете” заслужиха една точка след 1:1 в 11-ия кръг и „озаптиха” „вълците” след 10-те им поредни победи на старта.

След допуснатия едва втори гол през сезона Рома за първи път загуби и точки. В миналия кръг отборът на Руди Гарсия подобри рекорда за най-добър старт в Серия А след 10-та поредна победа, но не успя да изравни най-добрия рекорд в Европа – 11 поредни победи на Тотнъм в Англия през сезон 1960/61.

Така битката за титлата в Италия се завърза още повече. Рома е лидер с 31 точки, но преследвачите Ювентус и Наполи имат по 28.
Тоти и Жервиньо пак не бяха в състава заради контузии, а Кастан беше наказан. Николас Бурдисо го замени в защита.

Рома нямаше поражение като гост на Торино от 1990 година насам. Римляните бяха спечели всичките последни 6 мача срещу този съперник.
Домакините изиграха целия мач на „Олимпико” с много хъс и компенсираха индивидуалната класа на съперниковите играчи.

Омар Ел Кадури стреля над целта от границата на пеналта. Първата добра възможност за Рома дойде чак в 24-ата минута, когато центриране от корнер стигна до Алесандро Флоренци на дъгата, но волето му мина много близо до гредата.

Удар с глава на Бориело рикошира и кацна върху мрежата над вратата, но след корнера Рома поведе. Пянич върна леко назад и Кевин Строотман мощно прониза мрежата за 1:0 в 28-ата минута.

Торо търпеливо търсеше изравнителния гол, воден от национала на Италия Алесио Черчи. Именно Черчи стреля малко по-високо от нужното от пряк свободен удар, шут на Барето бе париран, а Де Санктис се намеси след нов опит на Черчи.

Най-красивият момент дойде в 57-ата минута. Дълго центриране отдясно бе посрещнато от Меджорини със страхотно воле от въздуха, но Де Санктис реагира на ниво и изби.

Непримиримият дух на домакините обаче им донесе успех в 63-ата минута. Рикардо Меджорини се пребори с Бенатия, настигна топката на аутлинията и пусна за Черчи, който с левия крак отблизо прати в мрежата за 1:1. Рома имаше претенции за нарушение срещу Бенатия, но такова не бе отсъдено и това бе едва втори гол, който Рома допуска през сезона досега.

Бурдисо бе оставен непокрит след гола, но с глава не успя да свали и прати над вратата.

До края Рома натискаше, въпреки че след изваждането на Бориело и пускането на Ляич на негово място играеше без чист нападател.

„Вълците” не се възползваха от серия статични положения от удобни позиции, а „биковете” удържаха точката.

Рома е едноличен лидер с 31 точки, Торино има колкото Милан - 12, в средата на таблицата.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1