3. Торино спря Милан с гол от дузпа

Торино спря Милан с гол от дузпа

Торино спря Милан по пътя към върха, не и без помощта на съдията.

Отборът на Торино постигна жизненоважно равенство при домакинството си на Милан в последния мач от 13-ия кръг на италианската Серия А и попречи на „росонерите” да се доближат само на точка от лидера Интер.

Домакините започнаха по-добре мача и заслужено поведоха в резултата в 25-та минута, когато Роберто Стелоне засече с глава центриране на Розина и прати топката зад Кристиан Абиати. След само 3 минути Алешандре Пато се озова на добра позиция, след извеждащо подаване на Гатузо и не сгреши за 1:1. В 34-та минута гостите получиха право да изпълнят пряк свободен удар в близост до наказателното поле. Роналдиньо стреля силно и не даде никакъв шанс за реакция на вратаря на Торино Матео Серени – 1:2. До края на полувремето Милан направи няколко хубави атаки и само невниманието на Кака попречи на гостите да отбележат нов гол.

Втората част започна с натиск на домакините, които се опитаха да стигнат до бърз изравнителен гол. Въпреки това първото по-сериозно положение в срещата бе пред вратата на домакините. В 48-та минута Роналдиньо бе оставен непокрит в наказателното му поле. Бразилецът стреля, но ударът му срещна ръката на бранител на Торино. Главният рефер обаче подмина ситуацията и остави играта да продължи. Малко след това Пато бе изведен по брилянтен начин от Кака, но ударът му бе блокиран от Серени. Последваха няколко изстрела от далеч на футболистите на Торино, но Абиати спаси ударите на Жемали и Бианки. Така се стигна до 78-та минута, когато ситуацията от 48-та минута се пренесе в наказателното поле на Милан. Капитанът на домакините Розина опита центриране и топката срещна ръката на Каха Каладзе. Този път реферът не остана безмълвен и отсъди дузпа за Торино, която Розина превърна в гол и оформи крайното 2:2. До края на срещата Милан опита да упражни натиск, но дори появата на Шевченко в игра не помогна на „росонерите” и резултатът остана непроменен.

Върпеки равенството Милан остана на 2-то място в класирането с актив от 27 точки, но вече изостава на 3 точки от лидера Интер. Торино пък се изкачи над зоната на изпадащите и вече има 12 точки в своя актив.
Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)