3. Тотална доминация на Барса и само 1:0 срещу Алмерия

Тотална доминация на Барса и само 1:0 срещу Алмерия

В герой за каталунците се превърна юношата на клуба Педро, който бе точен в 31-ата минута

Отборът на Барселона постигна шеста поредна победа в Ла Лига, след като преди броени минути надигра с 1:0 като домакин тима на Алмерия. Поради резултатът някой може да си помисли, че Алмерия е оказала сериозна съпротива на „блаугранас”, но това далеч не е така, тъй като за цял мач гостите нямаха нито един удар по посока на вратата на Валдес.

Срещата започна с предимство на Барселона, а в 15-ата минута удар на Меси от границата на наказателното поле бе спасен от Алвес. 180 секунди по-късно Ибрахимович намери Шави в наказателното поле на Алмерия, но шутът на испанеца бе отразен от стража на гостите. След това положение играта се понакъса, но каталунците отново бяха по-активни.

Така дойде 31-ата минута, когато Максуел се включи по левия фланг и намери Педро в полето на Алмерия, а младокът стреля с десния крак, пращайки кълбото в горния десен ъгъл на Алвес – 1:0.

До края на полувремето не се случи нищо по-интересно, освен един удар с глава на Ибрахимович в аут и така почивката дойде при минимална преднина за каталунците.

Втората част започна малко по-равностойно от първата, но „блаугранас” бързо овладяха контрола над играта. В 51-ата минута удар на Шави бе спасен от вратаря на гостите, а в 57-ата той направи същото и с шут на Маркес. В 62-ата Ибрахимович стреля с глава след центриране на Шави, но и той бе разколебан от Алвес.

След това положение Барселона свали оборотите, но продължаваше да владее по-често топката. В 77-ата минута стражът на Алмерия спаси нов удар на Ибрахимович, но с това по-опасните ситуации до края на тази среща се изчерпаха и така каталунците записаха поредни три точки през този сезон.

След тази победа шампионите са еднолично на върха с пълен актив от 18 точки, а утре Реал (Мадрид) гостува на Севиля. Домакините пък се намират на 12-о място в подреждането с 6 спечелени точки.

Барселона – Алмерия 1:0