3. Тоти поведе Рома към класика над Интер насред Милано (ВИДЕО)

Тоти поведе Рома към класика над Интер насред Милано (ВИДЕО)

„Вълците” със 7 победи в 7 мача след два гола на Франческо Тоти

Рома продължи с фантастичното си представяне под ръководството на Руди Гарсия и в седмия кръг на италианската Серия „А”.

Римските „вълци” победиха Интер с 3:0 насред Милано и така запазиха лидерската си позиция във временното класиране на Калчото.

Срещата на „Джузепе Меаца” стартира отлично за гостите и още в 18-ата минута Жервиньо подаде към Франческо Тоти, който с плътен удар по земята от дъгата на наказателното поле отбеляза своето попадение номер 249 в 542 мача с екипа на римляните.

Интер отвърна с топовен шут на Фресди Гуарин от същата дистанция, но изстрелът срещна страничната греда и не влезе в мрежата на гостите.

В 39-ата минута Жервиньо навлезе в наказателното поле на Интер и бе съборен точно, докато навлизаше в пеналта, а главният рефер посочи бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби Франческо Тоти, който с мощен удар я превърна в гол и реализира третото си попадение от началото на сезона – 2:0.

Класическата преднина на гостите пък оформи младокът Алесандро Флоренци минута преди края на първото полувреме.

Тогава Тоти започна една мълниеносна контраатака, преминала през Стротман и завършила с хубав изстрел по диагонала на Флоренци, след който Рома се оттегли на почивка с аванс от 3 попадения.

След паузата Рома се опита да накъса играта, в резултат на което остана с човек по-малко в заключителната част на срещата заради червен картон на Федерико Балдзарети в 79-ата минута.

Въпреки това обаче „вълците” запазиха стопроцентовия си актив през кампанията, записвайки седма поредна победа под ръководството на дошлия това лято треньор Руди Гарсия.

Рома е лидер в класирането на Серия „А” с пълен актив от 21 точки. Със 7 по-малко пък вече има съставът на Интер, записал първата си загуба от старта на сезона.

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1