3. Тотнъм допусна неприятен обрат в Брюксел (ВИДЕО)

Тотнъм допусна неприятен обрат в Брюксел (ВИДЕО)

Андерлехт победи "шпорите" с 2:1, Монако трудно надви Карабах с 1:0 във Франция в другия мач от групата

Тотнъм допусна първа загуба във всички турнири от 23 септември насам, след като бе обърнат в Брюксел, където Андерлехт го победи с 2:1 в Група J на Лига Европа. Ериксен даде ранен аванс на лондончани на „Констан Ванден Сток”, но Жиле бързо изравни, а четвърт час преди края Стефано Окака донесе успеха на белгийците. Поражението е първо в групата за Тотнъм в третия кръг от мачове.

Двубоят започна на много високо темпо от първата минута и още в 4-ата щастлив рикошет изведе Кристиян Ериксен сам срещу вратаря и датския халф прецизно пусна покрай вратаря в близкия ляв ъгъл за 1:0.

Ерик Ламела пропусна добра възможност за втори гол и стреля в краката на вратаря, а домакините бързо успяха да изравнят. Стивън Дефур центрира от корнер заучено към границата на наказателното поле и там Гийом Жиле я посрещна от воле, пращайки в долния десен ъгъл – 1:1.

Изравнителният гол обърна хода на мача и Андерлехт наложи напълно своя стил на игра, както правеше Тотнъм до 13-ата минута. Алдервайрелд се хвърли и с тяло изби удар на Окака, а Уго Лорис изби със сетни сили воле пак на Окака.

Гол на Ламела правилно бе отменен заради засада, а Лорис още веднъж опроверга Окака с чудесна намеса. Андрос Таунзънд бе близо до гола, след като ударът му преодоля стража Прото, но мина и покрай гредата.

Вихреното темпо продължи и през втората част. Дешахт попречи на Клинтън Н’Жие в ключов момент, а пред другата врата Окака се размина на косъм да засече с глава центриране на Прает.

Белгийците все по-често хващаха „шпорите” на бързи контри, а Почетино включи Хари Кейн на мястото на Н’Жие.

Мбоджи и Прает пропуснаха нови ситуации за Андерлехт, но домакините заслужено стигнаха до втори гол. Обрадович прати отличен пас в коридор отляво за Ачеампонг, който пусна успоредно пред врата и Стефано Окака Чука не сбърка от няколко метра за 2:1.

До края играта на Тотнъм се разстрои, а Денис Прает изпусна чисто положение за трети гол в 90-ата минута и от 8-9 метра не вкара.

В другия мач от групата бившият отбор на Димитър Бербатов Монако трудно се наложи 1:0 като домакин на Карабах.

Ласина Траоре успя да разпечата мрежата на азерския отбор 20 минути преди края, за да донесе трите точки на „монегаските”.

Монако поведе в тази много оспорвана група с 5 точки, Тотнъм и Андерлехт вече са равни с по 4, а Карабах остана с 3.