3. Тотнъм и Челси взеха по точка от драматичния сблъсък на "Уайт Харт Лейн" (видео)

Двата тима не излъчиха победител - 1:1

Тотнъм и Челси не успяха да излъчат победител в един от най-интересните мачове от 17-ия кръг на Висшата лига. Двубоят на „Уайт Харт Лейн” завърши при равенство 1:1, а и двата тима имаха възможности да достигнат до трите точки, но не ги оползотвориха.

Още във 2-ата минута „шпорите” имаха шанс да открият, но ударът на Гарет Бейл към вратата на Петър Чех бе блокиран. В 8-ата минута обаче нямаше кой да помогне на чешкия вратар на Челси, след като Емануел Адебайор успя да прати кълбото зад стража на гостите. Тогоанският нападател забоде кълбото в мрежата на „сините” от Лондон, правейки резултата 1:0 и давайки много ценен аванс на отбора си. Челси се втурна в атака, за да изравни, а възможности се откриха пред Даниел Стъридж и Хуан Мата. Ситуациите обаче не бяха реализирани.

Челси обаче все пак успя да се добере до гол – това се случи в 23-ата минута, когато Даниел Стъридж на празна врата прати кълбото в мрежата на „шпорите” за 1:1. При головата ситуация домакините имаха претенции за игра с ръка на асистиралия за попадението Ашли Коул, но главният съдия Хауърд Уеб не отсъди фаул и играта продължи, като впоследствие се стигна и до изравнителния гол.

В 29-ата минута пред Дрогба се откри отлична възможност, но силният удар на нападателя от Кот Д’Ивоар срещна дясната греда на вратата на Брад Фридел. До почивката двата тима не успяха да се излъжат и се оттеглиха на почивка при равенство 1:1.

През второто полувреме Челси създаде малко повече положения от Тотнъм. „Сините” от Лондон бяха по-активният тим в началото на вторите 45 минути и добри възможности се откриха пред Раул Мейрелеш, Рамирес и голмайстора Даниел Стъридж. Гол при тези положения за гостите обаче не падна. Последваха нови добри възможности. Изстрел на Даниел Стъридж не попадна в целта, а удари на Рамирес и Джон Тери бяха отразени от Брад Фридел, като по този начин равенството се запази.

Една от най-сериозните възможности за „шпорите” през втората част се откри пред Сандро, който в 68-ата минута засече центриране с глава, но кълбото прелетя покрай дясната греда на Петър Чех. В 73-ата минута Даниел Стъридж нанесе поредния си изстрел към Брад Фридел, но вратарят на Тотнъм отново се справи.

Така последните минути на двубоя наближаваха, а равенството 1:1 продължаваше да се запазва. В 84-ата минута Гарет Бейл получи отлична възможност за отбелязване на гол, но ударът му не попадна в очертанията на вратата. Малко след това Сандро навърза няколко футболисти на Челси и стреля, последва рикошет, а всички вече виждаха как кълбото прехвърля Петър Чех и влиза в мрежата му, когато вратарят на Челси с блестящ рефлекс изби в корнер. Малко след неговото изпълнение Галас засече центриране на Гарет Бейл, но кълбото отново не се озова зад чешкия вратар на „сините” от Лондон.

Челси обаче също не се предаваше. В 87-ата минута топката бе центрирана в наказателното поле на Тотнъм и непокритият Рамирес отигра кълбото с глава, но то премина много близко до лявата греда на Чех. Така се стигна до 92-ата минута, когато Бейл намери по отличен начин Адебайор, а нападателят нанесе изстрел, който премина зад Петър Чех, но Джон Тери се хвърли пред голлинията и изчисти в корнер. До края на двубоя нито един от двата тима не достигна до нов гол и мачът приключи наравно 1:1.

Така и Тотнъм, и Челси се отдалечиха от първото място. „Шпорите” са 3-ти и имат 35 точки, като са на 9 зад лидера Манчестър Сити, докато „сините” от Лондон са 4-ти с 33 пункта.

Тотнъм 1:1 Челси

8’ 1:0 Адебайор
23’ 1:1 Стъридж

Стадион: „Уайт Харт Лейн”