3. Тотнъм изпусна Челси на "Стамфорд Бридж" в битката за топ 4 (видео+снимки)

Тотнъм изпусна Челси на "Стамфорд Бридж" в битката за топ 4 (видео+снимки)

Двата тима си размениха по една греда на Мата и Бейл, но не можаха да си вкарат

Челси остана на 5 точки зад Тотнъм в битката за място в топ 4. В лондонското дерби на „Стамфорд Бридж” двата тима направиха 0:0, като си размениха по една греда, но като цяло не оправдаха очакванията за спектакъл.

„Сините” заложиха на Дрогба, Стъридж и Мата като титуляри, а Хари Реднап заби напред Емануел Адебайор, подпомаган от Модрич, Ван дер Ваарт и Гарет Бейл.

Началото на дербито бе търпеливо и двата тима не бързаха да вдигат темпото, като разиграваха с доста пасове в своите половини.

Голови положения нямаше в първия половин час, но Франк Лампард поиска дузпа в 28-ата минута, когато Уилям Галас го блокира в наказателното поле. Нито един от двамата не игра с топката и евентуална дузпа изглеждаше силно пресилена, затова Мартин Аткинсън даде знак играта да продължи.

После Дрогба имаше проблеми, но му бе оказан лекарска помощ и той се върна на терена на „Стамфорд Бридж”.

Единственото голово положение за първата част дойде в минутката продължение. Модрич стигна до аутлиният отляво, върна чудесно към Ван Дер Ваарт, изстрелът на холандеца бе спасен от Чех, а Адебайор с глава прати над вратата при добавката.

Втората част бе много по-вълнуваща, ала двата тима нямаха късмет да намерят мрежата. Дрогаб стреля неточно след грешка на Кабул в 51-ата минута. Босингва също пожела 11-метров наказателен удар в 62-ата минута при една намеса на Есу-Екото, но съдията даде корнер.

Хуан Мата изпълни отлично пряк свободен удар от около 25 метра над стената, но нацели лявата греда на Фридел, кълбото се върна към точката на дузпата, където Давид Луис сгреши като игра с него току пред налитащия да скъса мрежата Дидие Дрогба.

Уилям Галас можеше да изведе „шпорите” напред, но засече с глава над целта и даде глътка въздух на Роберто Ди Матео.

В 79-ата минута Емануел Адебайор бе изведен сам срещу Петър Чех, технично го заобиколи и стреля, но с отчаян шпагат Гари Кейхил изчисти в корнер и предотврати сигурен гол.

Адреналинът в срещата скочи рязко, а двамата треньори показаха, че ще играят за победа. И Реднап и Ди Матео пуснаха по още един нападател в лицето на Луис Саха и преди това Фернандо Торес.

Съдбата обаче бе решила, че в съботният следобед гол на „Стамфорд Бридж” няма да има. Само две минути след пропуска на Адебайор, Гарет Бейл се извиси, засече с глава и разтресе напречната греда на Чех, а при добавката отново Адебайор прати върху мрежата.

В 4-минутното продължение Гарет Бейл получи един последен шанс от пряк свободен удар, но Петър Чех изби на сигурно в корнер ниският му силен удар по диагонала.

Така статуквото се запази и последният съдийски сигнал дойде при 0:0.

Челси остава пети с 50 точки, докато Тотнъм е 4-ти с 55. До края на шампионата остават по 8 мача за двата лондонски клуба.