3. Тотнъм изравни Сити, а Ричарлисон - Бейл (ВИДЕО)

Тотнъм изравни Сити, а Ричарлисон - Бейл (ВИДЕО)

Кризата във Форест се задълбочава

Тотнъм отново гледа уверено към топ 4. Тимът на Анте Постекоглу удари с 2:0 като гост закъсващия все по-здраво Нотингам в първи мач от 17 кръг на Висшата лига. По гол на полувреме беше напълно достатъчно на "шпорите", за да се изравнят с Манчестър Сити на 4-ата позиция с по 33 точки.

Резултатът в Нотингам бе открит в перфектния момент, когато домакините очакваха да се приберат на почивката при нулево равенство. Деян Кулушевски сложи топката на главата на Ричарлисон, чието предвижване в наказателното поле бе отлично и от чиста позиция не сгреши.

За национала на Бразилия това бе 53-и гол за Тотнъм, с което той се изравни с Гарет Бейл. Двамата делят и баланса при асистенциите с по 22.

След почивката "белите" удариха повторно, възползвайки се от двойна грешка на вратаря Мат Търнър. Стражът сгреши с изнасянето на топката, предоставяйки я в краката на Кулушевски, а халфът навлезе в наказателното поле и стреля, като ударът мина между ръцете на Търнър.

Искра на надеждата за "червените" просветна в 68-ото минута, когато Ив Бисума бе изгонен с директен червен картон, но след намеса на ВАР за грубо влизане в коляното на Райън Йейтс. В самия край Нотингам изпусна да намали резултата, а с негативния резултат напрежението над мениджъра на домакините Стив Купър се увеличи. Неговият тим все още е над зоната на изпадащите със събраните 14 точки, но няма успех в последните 5 мача.