3. Тотнъм направи за смях Ливърпул - 4:0 (видео+снимки)

Тотнъм направи за смях Ливърпул - 4:0 (видео+снимки)

Модрич, Дефоу и Адебайор на два пъти размазаха мърсисайдци, Ливърпул завърши мача с 9 души

Тотнъм се разправи в Ливърул и спечели с 4:0 домакинството си на „Уайт Харт Лейн” в мач от 6-тия кръг на английската Висша лига. Това бе най-голямата победа на лондончани над мърсисайдци от 1963 година насам и сериозен удар по амбициите на Ливърпул. Головете за „шпорите” реализираха Лука Модрич, Джърмейн Дефоу и Емануел Адебайор. Ливърпул завърши мача с 9 души след червени картони на новото попълнение Чарли Адам и бранителя Мартин Шкъртел.

Очакваше се мачът в Лондон да бъде много оспорван и да предложи интрига до последния съдийски сигнал. Кени Далглиш бе избрал Луис Суарес и Анди Керъл да си партнират в атаката на мърсисайдци. Хари Реднап традиционно заложи в началото на двама нападатели в лицето на Джърмейн Дефоу и Емануел Адебайор, който дойде под наем от Маначетър Сити. Този ход даде резултат и домакините бяха изключително опасни през целия мач.

Тотнъм започна мача вихрено и не остави гостите да си поемат дъх нито за момент. Дефоу и Адебайор можеха да открият резултата в самото начало, но тогоанецът изкара топката на сантиметри в аут, докато Джейми Карагър блокира Дефоу.

В 7-ата минута Лука Модрич вкара първото попадение за Тотнъм. Плеймейкърът, който цяло лято искаше да заиграе в Челси, показа, че все още има какво да даде на „шпорите”. Той простреля Пепе Рейна с чудесен изстрел от 23 метра в далечния горен ъгъл и направи 1:0.

Тотнъм контролираше изцяло мача, но в 18-ата минута Суарес прати топката в мрежата на Брад Фридел. След една грешка в отбраната пред американеца, Керъл пусна към Суарес, който без да се бави реализира, но съдията отмени гола заради засада.

Лошите новини за Ливърпул нямаха край. В 26-ата минута Даниел Агер бе принудително заменен от новото попълнение Себастиан Коатес. Само 2 минути по-късно Чарли Адам получи втори жълт картон след глупав, но и груб фаул срещу Скот Паркър.

Така „червените” от Анфийлд останаха с 10 души на терена и пасив от един гол, а мачът се превърна в ад за тях. До края на полувремето и двамата централни защитници на Ливърпул – Коатес и Шкъртел също си заработиха жълти картони. Защитата обаче се справи с набезите на Гарет Бейл и Лука Модрич и на почивката домакините водеха само с 1:0.

Празните пространства в половината на Ливърпул бяха добре дошли за „шпорите”. Гарет Бейл, Дефоу и Адебайор не успяха да удвоят аванса за Тотнъм в началото на вторите 45 минути. Гостите страдаха и съумяха да отправят едва един удар. Суарес стреля от фаул много далеч от целта.

Всички надежди на мърсисайдци рухнаха в 63-ата минута. Мартин Шкъртел направи фаул срещу Гарет Бейл и получи втори жълт, съответно червен картон. Това остави играчите на Далглиш с 9 човека на терена.

3 минути след втория червен картон Тотнъм логично намери за втори път мрежата на Рейна. Дефоу добре гардира топката от Луис Енрике и изпрати неспасяем удар в долния десен ъгъл за  2:0! 2 минути бяха изминали от гола на Дефоу и бе ред на Адебайор да се запише сред голмайсторите. Джърмейн Дефоу стреля извън границата на наказателното поле, Рейна изби право в краката на Адебайор, а тогоанецът буквално се подигра с него като технично го прехвърли и на празна врата после направи 3:0 в 68-ата минута.

В заключителната част на мача Тотнъм се забавляваше на „Уайт Харт Лейн”, а Кени Далглиш нямаше търпение този мач да свърши. Последният пирон в ковчега на Ливърпул заби пак Емануел Адебайор.  Бившият нападател на Арсенал получи една топка абсолютно непокрит в наказателното поле, овладя чудесно кълбото и разстреля от воле Пепе Рейна за 4-ти път.

След тази гръмка победа Тотнъм се изкачи до 4-то място в класирането. Тимът има 9 точки колкото и Нюкасъл, но е с по-добра голова разлика. Ливърпул остава 8-ми със 7 точки от първите 5 мача в Премиършип и много въпросителни пред Кени Далглиш.