3. Тотнъм най-сетне спечели, "шпорите" сразиха Рединг като гост (ВИДЕО)

Тотнъм най-сетне спечели, "шпорите" сразиха Рединг като гост (ВИДЕО)

Това бе първа победа във Висшата лига за Андре Вияш-Боаш начело на Тотнъм

Отборът на Тотнъм постигна първата си победа във Висшата лига под ръководството на Андре Вияш-Боаш. Днес „шпорите” победиха с 3:1 като гост един от новаците в английския елит – Рединг. Срещата се игра на „Мадейски Стейдиъм”, а гостуващият тим бе по-добрият на терена и заслужено грабна трите точки.

”Шпорите” водеха с 1:0 на почивката на мача. Играчите на Андре Вияш-Боаш създадоха доста голови положения пред вратата на Алекс МакКарти през първата част, но успяха да реализират само едно попадение. Рединг пък не застраши с нещо по-опасно Брад Фридел.

Резултатът бе открит в 18-ата минута, когато Аарън Ленън намери Джърмейн Дефоу, който успя да прати кълбото в мрежата на домакините.

През втората част Рединг създаде повече ситуации пред вратата на Тотнъм, но и гостите също не намалиха оборотите и имаше и интересни положения пред Алекс МакКарти.

Резултатът стана 2:0 в полза на „шпорите” в 71-ата минута, а автор на втория гол за Тотнъм бе Гарет Бейл. Само три минути след това Джърмейн Дефоу отбеляза второто си попадение в мача, правейки резултата 3:0. В края на двубоя „кралските поданици” все пак достигнаха до почетен гол, който бе отбелязан от Хал Робсън-Кану.

Така Тотнъм взе първа победа в първенството през сезона и е с актив от 5 точки, като заема 10-ата позиция. Рединг е предпоследен с 1 точка.