3. Тотнъм не се даде на Арсенал в спектакъл – 2:2 (ВИДЕО)

Тотнъм не се даде на Арсенал в спектакъл – 2:2 (ВИДЕО)

Хьон-Мин Сон с 2 гола в дербито на Северен Лондон

Арсенал и Тотнъм не се победиха във вълнуващо дерби на Северен Лондон от 6-ия кръг на английската Висша лига.

Хьон-Мин Сон вкара и 2-те попадения за „шпорите“, след асистенции на Джеймс Мадисън, които бяха изравнителни, тъй като преди това Кристиан Ромеро си вкара автогол, а после направи и дузпа, от която Букайо Сака се разписа за крайното 2:2.

Дербито започна вихрено и още в 3-ата минута гостите вкараха гол, но авторът му Хьон-Мин Сон бе в засада и попадението не беше зачетено.

Арсенал отговори в 16-ата минута, когато Еди Нкетиа стреля от добавка, ала Гилермо Викарио съумя да спаси.

Десет минути по-късно „топчиите“ отново осъществиха страхотна атака, а шутът на Букайо Сака рикошира в Кристиан Ромеро и спря в мрежата на „шпорите“ – 1:0.

В 38-ата минута вратарят на Арсенал също демонстрира висока класа, за да отрази изстрел на Бренън Джонсън от 10-ина метра, но скоро след това гостите изравниха.

Лятното им попълнение Джеймс Мадисън проби в пеналта и пусна към Сон, който  с прецизен удар в далечния ъгъл направи 1:1 в 42-ата минута.

Така почивката дойде при равенство, ала скоро след нея „артилеристите“ отново поведоха.

Грешник за гостите пак бе Ромеро, който игра с ръка в наказателното поле и след намеса на системата VAR последва дузпа за домакините, но не и червен картон за защитника на Тотнъм.

Букайо Сака превърна в гол наказателния удар, стреляйки право в центъра на вратата, но радостта на Арсенал бе твърде кратка.

Веднага след подновяването на играта от центъра Тотнъм пак съумя да изравни и то отново с комбинация Мадисън – Сон. Кореецът засече хитро подаване на английския национал, за да възстанови за втори път статуквото в срещата – 2:2.

То се запази до последния съдийски сигнал и така двата отбора взеха по точка от дербито. За Арсенал ремито е дебютно през сезона и тимът на Микел Артета остава непобеден, с 14 точки на 5-ото място, докато Тотнъм също няма загуба при новия си треньор и има в актива си 14 пункта, но е 4-и заради по-добрата си голова разлика.

АРСЕНАЛ – ТОТНЪМ 2:2
1:0 Кристиан Ромеро (26, авт.)
1:1 Хьон-Мин Сон (42)
2:1 Букайо Сака (54, дузпа)
2:2 Хьон-Мин Сон (55)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

АРСЕНАЛ: Рая, Уайт, Салиба, Габриел, Зинченко, Райс, Виейра, Йодегор, Сака, Жезус, Нкетия;

ТОТНЪМ: Викарио, Поро, Ромеро, Ван дер Вен, Удоджи, Бусума, Сар, Джонсън, Мадисън, Кулушевски, Сон;