3. Тотнъм обърна Фулъм в луд мач, Бербатов с асистенция (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тотнъм обърна Фулъм в луд мач, Бербатов с асистенция (ВИДЕО+СНИМКИ)

Въпреки добрата игра на българина, тимът му остава в зоната на изпадащите

Отборът на Тотнъм успя да си тръгне с трите точки от „Крейвън Котидж” след като обърна Фулъм от 0:1 до 2:1. Българинът Димитър Бербатов изигра добър мач за „котиджърс” и се отчете с асистенция при откриващото попадение на Ашкан Дежага, но впоследствие се оказа отново на губещата страна.

Това бе шеста поредна загуба във Висшата лига за Фулъм, и то при дебюта на Рене Мюленстийн като мениджър. Победата за Тотнъм осигуриха Влад Кирикеш и Люис Холтби, като и двамата отбелязаха дебютните си попадения в Премиършип.

Стекеленбург трябваше да се намесва решаващо още в петата минута. Джърмейн Дефоу надбяга Сендерос, но стражът на домакините внимаваше и излезе, за да улови. Точно десет минути и Лорис предотврати гол във вратата си след силен удар на Карагунис.

В 23-тата минута Касами подаде на Димитър Бербатов. Българинът стреля опасно, но отново Лорис спаси вратата си със страхотен рефлекс.

В следващите две минути двата отбора си размениха по една опасност. Първо Паулиньо не успя да се разпише, след което и Дежага не намери очертанията на вратата.

Положенията валяха едно след друго, като малко след 30-ата минута Ерик Ламела на два пъти пропусна златни възможности за гол. Първият удар на полузащитника мина на около метър покрай вратата на Стекеленбург, като във втората вратарят на Фулъм успя да спаси шута на Ламела.

„Котиджърс” започнаха по-активно втората част и десет минути се откри перфектна възможност пред Димитър Бербатов да открие резултата, но българинът от близо не успя да уцели вратата.

Нападателят на Фулъм обаче се реваншира само минута по-късно. Бербатов подаде изключително красив 20-метров диагонален пас към Ашкан Дежага, който хладнокръвно с десния крак наказа Уго Лорис и неориентираната отбрана на гостите.

След откриващото попадение на Дежага, „шпорите” заиграха по-добре, а феновете им ги окуражаваха с викове „атака, атака, атака”. И в 73-тата минута Тотнъм изравни. Изненаващият голмайстор се казва Влад Кирикеш.

След центриране то корнер, отбраната на Фулъм успя да изчисти топката. Тя обаче попадна на крака на Влад Кирикеш, който с изключително плътен удар по земята намери долния ъгъл на Стекеленбург.

В 81-вата минута отново удар на Бербатов бе спасен от Уго Лорис, а минута по-късно Люис Холтби оформи крайното 2:1. Тимът на Андре Вилаш-Бояш осъществи пълен обрат, за да вземе трите точки.

Холтби напредна по дясното крило, навлезе към центъра и стреля. Ударът на полузащитника извън наказателното поле бе неспасяем за Стекеленбург. С първото си попадение във Висшата лига Люис Холтби донесе така важната победа за „шпорите”.

До края на двубоя двамата вратари се превърнаха в основни действащи лица на терена. Първо Стекеленбург предотврати трети гол във вратата си, след като със сетни усилия успя да спаси удар на Паулиньо.

След това дойде времето на опасностите пред вратата на Уго Лорис. Две минути преди края на двубоя Браян Руис стреля опасно, но французинът успя с една ръка да спаси. В самия край на двубоя пък Касами бе най-близо до изравняване на резултата, но ударът му срещна напречната греда. Тук Лорис наистина нямаше какво да направи и стражът на „котиджърс” заслужено си отдъхна.

След шестата си поредна загуба във Висшата лига, тимът на Фулъм остава в опасната зона с едва 10 точки след 14 двубоя. Отборът на Тотнъм, от друга страна, се върна на победния път след четири мача без успех и се изкачи до шестата позиция в класирането.