3. Тотнъм оправда очакванията и се справи с Шамрок на "Уайт Харт Лейн"

Тотнъм оправда очакванията и се справи с Шамрок на "Уайт Харт Лейн"

"Шпорите" губеха в резултата, но достигнаха до пълния обрат

Отборът на Тотнъм записа очаквана победа в домакинството си на Шамрок Роувърс в среща от груповата фаза на Лига Европа. Двубоят бе част от програмата на група „А” и завърши при резултат 3:1 в полза на „шпорите”. Ирландският тим поведе след почивката, но играчите на Хари Реднап се активизираха и достигнаха до обрата в двубоя.

Първата част не предложи попадения. Изключително активни пред противниковата врата за Тотнъм бяха Джовани Дос Сантос и Роман Павлюченко, но и двамата така и не съумяха да преодолеят стража на гостите. Шамрок пък не отправи нито един точен изстрел през първите 45 минути.

Ирландците обаче шокираха своя съперник в 50-ата минута, когато откриха резултата. Точен за Роувърс бе Райс. Тотнъм обаче с нищо не показа, че ще се предаде и достигна до пълния обрат. Първо Роман Павлюченко изравни за 1:1 точно когато изтичаше час игра на „Уайт Харт Лейн”. Джърмейн Дефоу даде аванс на „шпорите” в 62-ата минута, а Джовани Дос Сантос направи резултата 3:1 в 66-ата.

Така Тотнъм постигна първата си победа в груповата фаза на Лига Европа за настоящия сезон и има 4 точки, като заема второто място във временното подреждане. Шамрок е последен и до момента е с две поражения.