3. Тотнъм покори "Британия" с човек повече, Тонев не игра при тежко поражение на Вила (ВИДЕО)

Суонзи се спаси с 4:1 над Астън Вила, Уест Бромич също направи важна крачка към оцеляването

Тотнъм победи Стоук Сити с 1:0 на „Британия” и сложи край на лошата серия от 6 поредни гостувания без успех във Висшата лига. „Грънчарите” играха почти цяло второ полувреме с 10 души след втори жълт картон на Райън Шоукрос в 52-ата минута.

Стивън Н’Зонзи стреля неточно с глава, а Марко Арнаутович намери очертанията, но Лорис спаси удара му.

„Шпорите” се добраха до победата в 33-ата минута, когато Адебайор центрира и на далечната греда Дани Роус се разписа след мощен удар с глава.

7 минути след подновяването на играта Шоукрос получи втори жълт картон за нарушение срещу Роус и бе изгонен, а играчът на гостите бе бурно освиркван почти през целия мач.

Тотнъм е шести с 66 точки и се доближи на 3 от петия Евертън, а същевременно дръпна с 9 пред Манчестър Юнайтед. Стоук си остава точно в средата с 44 точки на 10-о място.

Александър Тонев остана неизползвана резерва при тежкото поражение на Астън Вила с 1:4 при гостуването на Суонзи.

Уилфред Бони даде аванс на „лебедите” в 10-ата минута след отлична игра на Шелви.

Агбонлахор изравни точно в средата на първата част след центриране на Олбрайтън, но Шелви смая публиката и наниза гол от центъра с воле за 2:1 в 26-ата минута.

Пабло Ернандес завъртя красиво за 3:1 в 73-ата минута, а Бони оформи крайното 4:1 с дузпа в продължението. Победата осигури оцеляването на Суонзи и на теория.

Фулъм много наивно изпусна два гола аванс при домакинството на Хъл Сити за 2:2.

След нулева първа част Фулъм поведе набързо с два гола. Ашкан Дежага откри резултата с красив фалцов изстрел в 55-ата минута, а само три по-късно Фернандо Аморебиета удвои с глава с първия си гол за клуба след центриране на Киърън Ричардсън.

„Тигрите” не се предадоха и четвърт час преди края Никица Йелавич намали с удар отблизо, а 3 минути преди края Шейн Лонг донесе драматична точка на гостите след пас на Алуко.

„Котиджърс” пропиляха отличен шанс да издрапат над чертата и остават в опасната зона с 31 точки на 18-о място. Хъл Сити е 13-и с 37.

Уест Бромич направи голяма крачка към спасението след много важен домакински успех с 1:0 срещу Уест Хем.

„Чуковете” започнаха по-силно, но Саидо Бераино охлади устрема им с гол в 10-ата минута и така донесе първи успех на „дроздовете” у дома под ръководството на Пепе Мел.

Уест Бром се доближи само на точка до лондончани и вече има 36 на 15-а позиция, докато Уест Хем е 14-и с 37.