3. Тотнъм пребори вълците и измести Арсенал от зона ШЛ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тотнъм пребори вълците и измести Арсенал от зона ШЛ (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Шпорите" бяха напът да изпуснат три гола аванс

Тотнъм победи като гост Уулвърхемптън с 3:2 в мач от 11-ия кръг на Висшата лига и успя да измести местния враг Арсенал от топ 4 в класирането.

Първото полувреме бе доста динамично и равностойно, като атаките се редуваха една след друга.

Така се стигна до 27-та и 30-та минута, когато Тотнъм отбеляза два бързи гола чрез Ерик Ламела и Лукас Моура, за да изгради бърз и солиден аванс.

"Шпорите" бяха подложени на натиск в края на първото и началото на второто полувреме, но страхотни изяви на Юго Лорис ги спасиха от изравняване на резултата.

За сметка на това в 62-та Хари Кейн отбеляза дежурния си гол и увеличи още повече аванса на гостите. Само шесто минути по-късно обаче поривът на Уулвс даде резултат и Рубен Невес намали на 1:3, а в 79-та Раул Хименес вкара за втори път топката зад Лорис.

Домакините очаквано наложиха финален натиск в търсене на точката, но защитата на лондончани издържа на напрежението.

Така Тотнъм вече е 4-ти с 24 точки, а Уулвърхемптън остава 11-ти с 15 точки и вече три поредни загуби в шампионата.