3. Тотнъм прегази Транмиър и е напред във ФА Къп (ВИДЕО)

Тотнъм прегази Транмиър и е напред във ФА Къп (ВИДЕО)

"Шпорите" унизиха съперника си като гост

Отборът на Тотнъм не срещна никакви трудности по пътя си към четвъртия кръг на ФА Къп. “Шпорите” надиграха с категоричното 7:0 състава на Транмиър като гост и си осигуриха продължаване напред в турнира.

Възпитаниците на Маурисио Почетино показаха класа и енергия срещу далеч по-неопитния си съперник и стигнаха до успеха с попадения на Серж Орие (40, 55), Фернандо Йоренте (48, 71, 72), Хуенг-Мин Сон (57) и Хари Кейн (82)

В 40-та минута Серж Олие отне топката пред наказателното поле на домакините и откри за 0:1. В началото на второто полувреме Тотнъм реши всичко с три бързи гола. Първо Йоренте отбеляза, след това Орие отбеляза втория си гол в мача, а в 57-та и Сон записа името си на таблото.

В 71-та и 72-та Йоренте оформи хеттрика си с два нови гола, а в 82-та влезлият като резерва Хари Кейн оформи крайното 0:7. Така лондончани станаха първият сигурен участник в четвъртия кръг на ФА Къп, а останалите мачове от тази фаза ще се изиграят в следващите три дни.

Робин Гозенс в националния на Германия заради многото контузени

Робин Гозенс от Фиорентина беше повикан в състава на германския национален отбор за мачовете от Лигата на нациите с Босна Херцеговина и Нидерландия, след като левият бек Давид Раум стана шестият играч, отпаднал от Бундестима поради контузия

Защитник на Комо изгоря за 10 мача заради расистки обиди

Марко Курто е наказан с лишаване от състезателни права за 10 мача заради расистки обиди към корейския нападател на Уулвърхямптън Уондърърс Хван Чи-Чан