3. Тотнъм с първа победа на „Олд Трафорд” от 1989 година насам (видео)

Тотнъм с първа победа на „Олд Трафорд” от 1989 година насам (видео)

Манчестър Юнайтед падна с 2:3, удари 2 греди, а реферът подмина 2 дузпи

Тотнъм постигна първата си победа на „Олд Трафорд” от 16 декември 1989 година насам, след като се наложи в спиращ дъха спектакъл над Манчестър Юнайтед с 3:2 в мач от шестия кръг на английската Висша лига.

Лондончани се възползваха по най-добрия начин от проблемите в центъра на защитата на домакините, свързани с отсъствието на контузените Неманя Видич, Фил Джоунс и Крис Смолинг, а „червените дяволи” проспаха по-голямата част от първото полувреме.

Двубоят стартира много добре за гостите. Още във втората минута Ян Вертонген се разходи покрай защитата на Манчестър Юнайтед и стреля, след което топката се отби в ръката на падналия Джони Еванс и влезе в мрежата на Андерс Линдегаард за 1:0.

След попадението „шпорите” се дръпнаха малко по-назад, за да изчакат своя шанс на контраатака и това им донесе успех. В 31-ата минута Гарет Бейл овладя една топка в средата на терена и напредна през центъра, надбягвайки като на шега Рио Фърдинанд и пращайки топката в обратния на вратаря ъгъл за 2:0.

Едва, след като получиха втория гол, футболистите на домакините повишиха оборотите. Две минути преди почивката те претендираха за дузпа, тъй като Вертонген задържа с ръка откъсващия се Луиш Нани, ала главният рефер Крис Фой подмина ситуацията и сгреши.

След паузата в игра за Юнайтед се появи възстановеният Уейн Рууни и на терена имаше само един отбор – този на домакините. Още в 51-ата минута английският национален нападател центрира остро отдясно и скандалджията Луиш Нани засече отблизо, намалявайки резултата – 1:2.

Буквално в ответната си атака обаче Тотнъм възстанови преднината си от два гола. Това стана след силен удар на Гарет Бейл, който бе спасен от датския страж Линдегаард, но при добавката Клинт Демпси бе безпощаден, разписвайки се за първи път с екипа на Тотнъм след трансфера си от градския съперник Фулъм през лятото.

Юнайтед обаче отново отговори мигновено и намали изоставането си секунди по-късно, когато Шинджи Кагава бе изведен от Ван Перси зад гърба на отбраната на „шпорите” и с техничен изстрел по диагонала преодоля Брад Фридъл за 2:3.

В 61-ата минута Юнайтед получи правото да изпълни пряк-свободен удар и Рууни шутира отлично, но топката срещна дясната греда на вратата на „шпорите”.

Секунди след това Робин ван Перси бе изведен от Сколус и вкара гол, но той бе справедливо отменен заради засада. В 64-ата минута кълбото се отби в ръката на Сандро, но главният рефер прецени, че бразилецът е действал неволно и отново не посочи бялата точка.

Четири минути по-късно Ван Перси остана очи в очи със стража на гостите, но стреля в аут, макар че можеше и да подаде към свободния на далечната греда Уейн Рууни. Шест минути преди края удар с глава на Карик също срещна гредата, а отбраната на Тотнъм изглеждаше в нокдаун.

Стражът на лондончани Брад Фридъл обаче бе на висота и направи няколко добри спасявания, за да задържи преднината на своите до последния съдийски сигнал. Така Манчестър Юнайтед загуби втората позиция във временното класиране, на която се изкачи Евертън, и вече изостава с 4 точки от лидера Челси, а Тотнъм събра с една по-малко от своя съперник и вече има 11.