3. Тотнъм съсече 10 от Астън Вила с четири гола (ВИДЕО)

Тотнъм съсече 10 от Астън Вила с четири гола (ВИДЕО)

"Шпорите" с впечатляващ успех в битката си за топ 4

Тотнъм се наложи над Астън Вила с 4:0 на „Вила Парк“ в мач от 28-ия кръг в английската Висша лига. Джеймс Мадисън даде аванс на „шпорите“ в 50-ата минута, а три по-късно Бренан Джонсън вкара второто попадение за своя тим. Бирмингамци останаха с човек по-малко на терена в 65-ата минута, когато Джон Макгин бе изгонен. Тотнъм пък се възползва от преимуществото си вкара още два гола в добавеното време посредством Хюн-Мин Сон и Тимо Вернер.

След този успех Тотнъм събра 53 точки в актива си, заемайки 5-то място във Висшата лига, като е само на две от четвъртото място, където е днешният му опонент – Астън Вила с 55 пункта.

Първото полувреме бе изключително равностойно, но нито един от двата отбора не успя да достигне до точен удар в началните 45 минути на срещата.

Тотнъм започна ударно втората част, като успя да поведе още в 50-ата минута. „Шпорите“ разгърнаха своето нападение по страхотен начин, като Деян Кулушевски изведе Папе Матар Сар зад гърба на отбраната на Астън Вила. Младият халф напредна по дясното крило и сви топката за Джеймс Мадисън, който с първото си докосване я прати в мрежата.

„Шпорите“ удвоиха преднината си още в 53-ата минута, когато Кулушевски се възползва от груба грешка на Юри Тилеманс и даде началото на контраатака, подавайки към Хюн-Мин Сон. Капитанът на Тотнъм продължи за Бренан Джонсън, който от чиста позиция отправи мощен удар точно под напречната греда.

Астън Вила остана с човек по-малко на терена в 66-ата минута, когато Джон Макгин влезе касапски в краката на Дестини Удоджи.

Николо Дзаниоло си отвори пространство за удар и шутира в 84-ата минута, но Гилермо Викарио показа завиден рефлекс и отрази.

В първата минута на добавеното време Тотнъм успя да стигне и до трети гол. Деян Кулушевски проби отдясно в наказателното поле на Астън Вила и сви топката за Сон, който бе позициониран около точката за изпълнение на дузпа и с мощен удар прати топката точно под напречната греда.

В петата минута на добавеното време „шпорите“ стигнаха и до четвърти гол. Сон проби и комбинира с Тимо Вернер, който от близко разстояние прати топката в мрежата, преодолявайки Емилиано Мартинес, с което оформи и крайното 4:0.