3. Тотнъм се върна от ада за 2:2 с Манчестър Юнайтед (ВИДЕО)

Тотнъм се върна от ада за 2:2 с Манчестър Юнайтед (ВИДЕО)

„Шпорите“ наваксаха 2 гола след почивката

Тотнъм постигна частичен обрат у дома срещу Манчестър Юнайтед в мач от XXXIII кръг на английската Висша лига.

„Шпорите“ изоставаха с 0:2 до почивката, но след нея стигнаха до равенство 2:2 в дебюта на новия си временен наставник Райън Мейсън.

Джейдън Санчо и Маркъс Рашфорд се разписаха за Юнайтед през първото полувреме, а през второто точни за лондончани бяха Педро Поро и Хюн-Мин Сон.

Така битката за топ 4 остава отворена, защото Тотнъм е на 5-о място с 54 точки, на 6 от четвъртия в класирането свой съперник, който има 60 в своя актив, но и 2 мача по-малко.

Мачът започна кошмарно за „свраките“, загубили преди дни от 3-ия Нюкасъл с 2:6, защото гостите откриха резултата още в 7-ата минута.

Тогава Маркъс Рашфорд подаде към Джейдън Санчо, който финтира двама защитници и с диагонален удар не остави шансове на вратаря, пращайки топката в далечния му ъгъл по земя за 1:0.

Последваха равностойни минути, в които Юнайтед имаше инициативата, но не създаде сериозни голови положения, докато домакините стояха по-прибрани в своята половина.

Те обаче пробваха натиск в заключителните минути на първото полувреме и минута преди да изтече редовното му време бяха наказани за втори път. Бруно Фернандеш изведе с дълъг пас Маркъс Рашфорд, който бе оставен 1 на 1 с бранител и го надбяга, а после с мощен изстрел удвои преднината на „червените дяволи“.

Така те се оттеглиха на почивка с аванс от 2 попадения, но след паузата го загубиха, защото Тотнъм заигра много силно.

„Шпорите“ се настаниха в половината на съперника веднага след подновяването на играта и стигнаха до 2 добри положения, ала Давид де Хеа показа класа преди в 56-ата минута да бъде надигран.

След разбъркване в наказателното поле топката стигна до Педро Поро и защитникът остави на място испанския страж с фалцов удар от въздуха за 1:2.

Последваха общо 7 смени в двата състава, от които 4 в този на Юнайтед, но въпреки това Тотнъм остана по-агресивен и заслужено стигна до изравнително попадение.

В 79-ата минута Хари Кейн се възползва от хубав пас в коридор с глава на защитник и прати страхотно прострелно центриране към далечната греда, където връхлитащият Хьон-Мин Сон от движение матира Де Хеа за втори път – 2:2.

Гостите се размиха с гол само секунди по-късно, защото веднага след подновяването на играта Рашфорд напредна и намери Бруно Фернандеш на границата на наказателното поле. Португалецът влезе с дрибъл в него и остана сам срещу вратаря, ала заложи на силата и разтресе напречната греда, а добавката с глава на Арън Уан-Бисака бе блокирана.

До края повече попадения не паднаха и така двата тима взеха по точка след закономерно 2:2.

Тотнъм – Манчестър Юнайтед 2:2