3. Тотнъм си го изкара на Нотингам, Кейн блесна с два гола (ВИДЕО)

Тотнъм си го изкара на Нотингам, Кейн блесна с два гола (ВИДЕО)

Спърс стигна до лесен успех с 3:1

Тотнъм се наложи над Нотингам Форест с 3:1 на „Тотнъм Хотспър Стейдиъм“ в мач от 27-ия кръг във Висшата лига. Двубоят започна с не зачетен гол на Ричарлисон в 4-ата минута. Хари Кейн се разписа на два пъти през първото полувреме, а второто му попадение дойде от бялата точка. Хюн-Мин Сон оформи крайното 3:0 след гол през второто полувреме. Почетното попадение за Нотингам бе дело на Джо Уоръл в края на срещата.

Двубоят започна с натиск от страна на „шпорите“. В 4-ата минута след центриране от страна на Оливър Скип, Ричарлисон прати топката за пръв път във вратата, пазена от Кейлор Навас, но попадението не бе зачетено заради засада на бразилския нападател.

Педро Поро показа техника по крилото, след което центрира в наказателното поле в 19-ата минута. Там Хари Кейн спечели въздушния двубой със Серж Орие и отправи изстрел с глава, за да открие резултата.

Главният арбитър Крейг Поусън отсъди 11-метров наказателен удар в полза на Тотнъм в 35-ата минута заради нарушение от страна на Джо Уоръл. Хари Кейн се нае с изпълнението дузпа и реализира по безапелационен начин, удвоявайки аванса на „шпорите“.

Второто полувреме отново започна с натиск от страна на Тотнъм. Само две минути след подновяването на играта Ричарлисон получи в наказателното поле на Нотингам и шутира, но бранител на гостите блокира удара на бразилеца.

Ричарлисон центрира отдясно в наказателното поле на Нотингам в 62-рата минута. Хюн-Мин Сон овладя около точката за изпълнение на дузпа, след което се справи с Орие и Джонджо Шелви, за да си освободи пространство и да покачи аванса на „шпорите“ на три.

След центриране от корнер в 77-ата минута в полза на Нотингам, Орие се извиси над всички и отправи удар с глава, но Фрейзър Форстър отрази. Последва добавка на Еманюел Денис, която отново бе спасена от стража на „шпорите“.

След центриране за Тотнъм в наказателното поле на Нотингам в 79-ата минута, Бен Дейвис отправи опасен изстрел с глава, който бе спасен от Кейлор Навас.

Две минути по-късно след центриране от корнер на първа греда Фелипе продължи топката с глава за Джо Уоръл, който я прати във вратата на „шпорите“, вкарвайки почетното попадение за Форест.

В петата минута на добавеното време на двубоя Нотингам Форест получи правото да изпълни дузпа заради игра с ръка на играч на Тотнъм в наказателното поле. Андре Аю изпълни 11-метровия наказателен удар, но Фрейзър Форстър направи впечатляващо спасяване и отрази.

След този успех Тотнъм се намира на 4-о място във временното класиране с актив от 48 точки, докато Нотингам Форест продължава битката за своето спасение. Тимът е на 14-а позиция с актив от 26 пункта.