3. Тотнъм стъпи на криво, една победа дели Лестър от титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тотнъм стъпи на криво, една победа дели Лестър от титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Уест Бромич взе точка от Лондон след два гола на Крейг Доусън за 1:1

Уест Бромич Албиън взе точка от визитата си на Тотнъм след 1:1 и по този начин приближи максимално Лестър до титлата във Висшата лига.

След 35 кръга „шпорите” изостават със седем точки от „лисиците”, които ще триумфират като първенци, ако се доберат до само една победа.

Следващият мач на лидерите в класирането е срещу Манчестър Юнайтед на „Олд Трафорд”.

В понеделник вечер на „Уайт Харт Лейн” пък домакините имаха превес през по-голямата част от срещата, но на три пъти нацелиха гредите и в крайна сметка се разминаха с победата.

Още в седмата минута Хари Кейн проби в пеналта, ала след намеса на Боас Майхил топката срещна гредата.

Малко по-късно пък Кристиан Ериксен разстресе напречната с чудесно изпълнен свободен удар.

Тотнъм продължи да бъде по-настоятелен и в 32-ата минута късметът се усмихна на „шпорите”.

Те поведоха с автогол на Крейг Доусън, който се опита да спре удар с глава на Ян Вертонген, но топката мина под него и спря в мрежата.

Така почивката дойде при резултат 1:0 в полза на лондончани, а второто полувреме започна така, както и първото – гредата спаси гостите.

Малко след подновяването на играта Кристиан Ериксен проби по десния фланг и намери в пеналта Ерик Ламела, който стреля от движение, но в страничния стълб.

В 72-ата минута Юго Лорис трябваше да покаже класата си и го стори, избивайки в корнер.

При последвалото центриране обаче френският страж увисна и Крейг Доусън, който си вкара автогол, изравни резултата.

До края повече попадения не паднаха и така Тотнъм вече има 69 точки, с 5 повече от Манчестър Сити и Арсенал, но и със седем по-малко от лидера Лестът.

Уест Бромич Албиън пък е в долната половина на таблицата с 41 точки от 35 мача.

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм