3. Тотнъм удари на два пъти гредите, Уулвс пък стигна до трите точки (ВИДЕО)

Тотнъм удари на два пъти гредите, Уулвс пък стигна до трите точки (ВИДЕО)

Лондончани загубиха визитата си на "Молиню"

Уулвърхемптън се наложи над Тотнъм с 1:0 на „Молиню“ в мач от 26-ия кръг на английската Висша лига. Единственото попадение в двубоя бе реализирано в 82-ата минута от Адама Траоре. След този успех „вълците“ се изкачват до 13-о място във временното класиране с актив от 27 точки, докато Тотнъм е на 4-а позиция с 45 пункта в своя актив.

Двубоят започна с натиск за Тотнъм. През първото полувреме действията се развиваха в половината на Уулвърхемптън. Първата по-опасна ситуация дойде в 45-ата минута, когато Хюн-Мин Сон тръгна на самостоятелен рейд, който завърши с удар, който обаче не бе в очертанията на вратата, пазена от Жозе Са.

В седмата минута на добавеното време на първата част Педро Поро шутира директно от пряк свободен удар, но топката рикошира в напречната греда.

Три минути след подновяването на играта през второто полувреме, Сон отново си отвори пространство за удар от чиста позиция, но отново топката рикошира в напречната греда на вратата на Уулвс.

След центриране в наказателното поле на Тотнъм в 74-ата минута Матеуш Куня се извиси над всички и отправи удар с глава, но топката прелята покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Фрейзър Форстър.

Жоао Моутиньо намери Раул Хименес, който отправи удар от границата на наказателното поле, но Форстър се намеси в 82-рата минута. Адама Траоре засече от воле и прати топката във вратата.