3. Тотнъм в топ 4 след бой над Форест (ВИДЕО)

Тотнъм в топ 4 след бой над Форест (ВИДЕО)

Автогол тласна "шпорите" към триумф в Лондон

Тотнъм срази Нотингам Форест с 3:1 като домакин в двубой от 32-ия кръг на Висша лига. Автогол на Мурило от гостите даде аванс на "шпорите" в Лондон. Домакините имаха претенции за дузпа в 23-ата минута на мача, но такава не бе отсъдена. Крис Ууд бе оставен непокрит от защитата на "шпорите" и изравни за гостите в 27-ата минута след като получи удобен пас от Антъни Еланга.

Пиер-Емил Хьойберг отправи опасен удар в атака за домакините в 47-ата минута, но не последва поданение за лондончани. Пет минути по-късно пак Крис Ууд застраши вратата на Тотнъм, надскачайки защитата на домакините, но вратарят Гулиелмо Викарио реагира навреме.

Нидерландският защитник Мики ван де Вен донесе преднина от 2:1 за Тотнъм в 52-ата след чудесно подаване от капитана Хюн-мин Сон, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата на Нотингам Форест.

Шест минуи по-късно испанецът Педро Поро покачи преднината на домакините на 3:1. Тотнъм можеше да вкара и четвърти гол във вратата на гостите, но Сон не успя да предолее стража на гостите.

Тимът на Анте Постекоглу няма поражение вече три поредни срещи и влезе в топ 4 във временното класиране с 60 точки, колкото има и петият Астън Вила, но от една среща повече. Нотингам Форест е 17-и с 25 точки към момента.