3. "Трактористите" връхлетяха във Висшата лига след 22 години

"Трактористите" връхлетяха във Висшата лига след 22 години

Груев ще чака за промоция след 1:2 от Саутхямптън

Ипсуич отново е част от Висшата лига! След 22 години по долните дивизии "трактористите" се завръщат сред най-добрите в Англия след успех с 2:0 над Хъдърсфилд, който пък пропадна до Лига 1. Това е и втора поредна промоция за "сините", които допреди година бяха в третото ниво на местния футбол.

На "Портман Роуд" домакините се нуждаеха само от точка за промоция, а в същото време Лийдс на Илия Груев се надяваше на загуба на конкурента за Висшата лига и успех над Саутхямптън.

Нищо от това обаче не се случи, след като тимът на Кирън Макена бе безупречен срещу Хъдърсфилд. Резултатът откри Уесли Бърнс преди почивката. Нападателят вкара в 27-ата минута с удар от наказателното поле.

Точката на спора сложи 20-годишният Омари Хътчинсън, подвизаващ се под наем от Челси. За младока това бе гол №10 през сезона. Националът на Ямайка се разписа с хубав удар от средна дистанция 3 минути след началото на второто полувреме.

До края срещата се доиграваше, след като гардът на Хъдърсфилд бе свален, а домакините се наслаждаваха на последните си минути в един паметен сезон. По същото време на "Елън Роуд" Лийдс отново разочарова, отстъпвайки с 1:2 на Саутхямптън. Илия Груев бе титуляр, получи картон в 80-ата минута.

За йоркширци това бе четвърта загуба в последните шест мача, с което тимът на Даниел Фарке се провали в опита си за директна промоция и ще трябва да мине през плейофите. Участие в тях ще вземат още Саутхямптън, Уест Бромич и Норич. Шампион на Чемпиъншип пък стана Лестър.