3. Треньорът на Айнтрахт: Страхотно е да стигнем до финал в Европа

Треньорът на Айнтрахт: Страхотно е да стигнем до финал в Европа

Сезонът за Мартин Хинтерегер вероятно приключи, разкри Оливер Гласнер

Защитникът на Айнтрахт (Франкфурт) Мартин Хинтерегер е под въпрос за остатъка от сезона за тима, както и финала в Лига Европа, заради контузия.

29-годищният австриец пропусна една от тренировките на отбора през седмицата заради травма, но бе титуляр в реванша от полуфиналите срещу Уест Хем в четвъртък, преди да бъде заменен още в 8-ата минута.

Той напусна терена отново с контузия, държейки се за бедрото. Все още не е ясно каква е точната диагноза и кога Хинтерегер ще може да се върне в игра.

„Беше много неприятно, че се наложи да го сменя толкова рано“, заяви старши треньорът Оливер Гласнер.

„Мачът бе изключително труден, но ние вкарахме страхотен гол. През второто полувреме се защитавахме с много енергия. Гордея се с моя отбор“, каза Гласнер.

„Страхотно е да стигнем до финал в Европа с този клуб и невероятните му фенове след 42-годишна пауза“, добави треньорът, цитиран от официалния сайт на Европейската футболна централа. Айнтрахт Франкфурт победи Уест Хям с 1:0 в Германия и с общ резултат 3:1 се класира за мача за трофея в Лига Европа. Съперник на Айнтрахт във финала ще е Глазгоу Рейнджърс, а срещата ще се играе на 18 май в Севиля (Испания).