3. Трети хеттрик на Бербатов (видео)

Трети хеттрик на Бербатов (видео)

Манчестър Юнайтед постигна една от най-разгромните си победи от началото на сезона, след като се наложи с 5:0 над Бирмингам в мач, игран на „Олд Трафорд”.

Манчестър Юнайтед постигна една от най-разгромните си победи от началото на сезона, след като се наложи с 5:0 над Бирмингам в мач, игран на „Олд Трафорд”. В основата на успеха бе българинът Димитър Бербатов, който отбеляза три гола в срещата, а това бе третия му хеттрик от началото на сезона в Премиършип. Другите голмайстори за „червените дяволи” бяха Райън Гигс и Луиш Нани. Отборът, воден от сър Алекс Фъргюсън бе пълен господар на терена, а гостите успяха да създадат само едно по-опасно положение, което завърши с невероятен пропуск.

Мачът започна по великолепен начин за „червените дяволи” и те водеха с 1:0 още във втората минута. Заслугата за откриването на резултата бе на Димитър Бербатов, който бе оставен непокрит в наказателното поле и се разписа. След центриране отляво на вратата на Бирмингам, Джон О’Шей отклони топката с глава, а кълбото отиде в Димитър Бербатов, който го прати от около метър в опразнената врата.

Доминацията на „червените дяволи” продължи, а второто попадение отново бе дело на българина, който в 31-ата минута навлезе в наказателното поле и със силен удар матира Бен Фостър, който нямаше шанс за намеса.

Добрите изяви на тима на сър Алекс Фъргюсън не спряха, а класическата преднина за Юнайтед бе факт във втората минута на даденото от съдията продължение на първата част. Уейн Руни центрира отляво на вратата на Бирмингам, а оставеният непокрит Райън Гигс засече топката и я прати в мрежата на Фостър. При резултат 3:0 приключи първата част.

След подновяването на играта, Манчестър Юнайтед с нищо не показа, че има намерение да спре да отбелязва, а първото по-сериозно пропуснато положение бе в 47-ата минута, когато Уейн Руни засече с глава топката, но ударът му премина на сантиметри от десния страничен стълб.

Хеттрикът на Бербатов бе факт в 53-ата минута, когато след хубаво разиграване в отбора на домакините, Райън Гигс центрира към Бербатов, а българинът с великолепен удар прати топката във вратата на Фостър, като преди да влезе, кълбото срещна напречната греда, след което се оплете в мрежата на гостите.

Сър Алекс Фъргюсън вкара в игра Майкъл Оуен и добрите действия на „червените дяволи” продължиха.

Крайното 5:0 оформи Луиш Нани в 76-ата минута. Португалецът получи топката и стреля от границата на наказателното поле с левия крак, а тя влетя зад Фостър, който отново нямаше какво да направи.

До края на двубоя Юнайтед понамали темпото и нов гол на „Олд Трафорд” не падна. Победата остави „червените дяволи” на върха, където те са с 48 точки и мач по-малко от втория Манчестър Сити, който гостува на Астън Вила по-късно днес. Бирмингам е 16-ти с 23 точки.

Манчестър Юнайтед 4:0 Бирмингам
2’ 1:0 Бербатов
31’ 2:0 Бербатов
45+2’ 3:0 Гигс
53’ 4:0 Бербатов

Стадион: „Олд Трафорд”