3. Три гола на Крауч и Тотнъм ще играе сред най-добрите в Европа (видео)

Три гола на Крауч и Тотнъм ще играе сред най-добрите в Европа (видео)

"Шпорите" разбиха Йънг Бойс в Лондон

Тотнъм смачка Йънг Бойс на собствения си „Уайт Харт Лейн” и ще играе в груповата фаза на Шампионската лига.

Феновете на „шпорите” видяха изразителен успех с 4:0 над швейцарския тим и хеттрик на Питър Крауч, който до преди няколко дни бе спряган за трансфер в Стоук Сити.

Преди седмица отборът Йънг Бойс успя да победи с 3:2, но днес нямаше отговор на набезите на Гарет Бейл и головия нюх на дългуча Крауч.

Мачът започна отлично за „шпорите”. Още в 5-ата минута Бейл прати топката в пеналта и Крауч с глава не сгреши за 1:0. В 31-ата другият нападател на Хари Реднап Джърмейн Дефоу спря с ръка една топка към него от Бейл и не се поколеба да прониже мрежата на гостите за 2:0.

На почивката Реднап извади титулярния си страж Еурелио Гомеш, който получи контузия, пускайки ветерана Карло Кудичини. След 61 минути игра Тотнъм вкара трети гол. Отново Крауч и отново с глава след ъглов удар.

В 77-ата швейцарците останаха в намален състав. Лулич направи нарушение срещу Бейл в наказателното поле, главният съдия отсъди дузпа и показа втори жълт картон на играча на Йънг Бойс. Крауч бе точен от бялата точка, оформяйки своя хеттрик тази вечер.

Реднап вкара Тотнъм в Топ 4 на Англия, а днес прати тима в групите на Шампионската лига. Феновете на „шпорите” трябва да са му изключително благодарни.