3. Три от три за Борусия (ВИДЕО)

Три от три за Борусия (ВИДЕО)

"Жълто-черните" взеха трета поредна победа в Германия

Борусия (Дортмунд) победи с 1:0 у дома Вердер (Бремен) и записа трета поредна победа в Бундеслигата. Обичайният заподозрян Роберт Левандовски донесе единственото попадение за тима на Юрген Клоп в 55-ата минута. „Жълто-черните“ пропуснаха една дузина положения, за което в края на двубоя можеха и да си платят, но само добрата намеса на Вайденфелер осигури успеха за домакините.

В 17-ата минута Ройс проби добре и стреля, но топката профуча покрай вратата на Мийлитц. Минути по-късно двойно подаване между Мхитарян и Левандовски завърши с удар на арменеца, но над вратата. В 36-ата минута Блашчиковски нацели и напречната греда, като и добавката на Ройс не успя да намери мрежата. В края на първото полувреме Хунт изчисти топката от голлинията след корнер на Борусия.

В 55-ата минута най-накрая домакините поведоха и отново Левандовски бе голмайстора за „жълто-черните“. Гроскройтц намери със страхотен пас Ройс, който центрира в малкото наказателно поле, където Левандовски, непокрит, изведе Борусия напред.

До края на двубоя домакините опитаха да стигнат до второ попадение, но вратаря и защитниците на Вердер (Бремен) упяха да се справят. Първо Обамеянг пропусна сам срещу вратаря, след което топката бе изчистена от голлинията за втори път тази вечер, отново от Хунт, този път след прехвърлящ удар на Левандовски.

В самия край на мача, след множеството си пропуски, Борусия можеше да остане „с пръст в уста“. Франко ди Санто за малко да изравни резултата и само добрата намеса на Вайденфелер спаси победата за „жълто-черните“.